E, 25.09.2023

Hongkongis vahistati kohalik tuntud demokraatiaaktivist

Facebook
Comments
Joshua Wong meeleavaldusel meediaga vestlemas.
Joshua Wong meeleavaldusel meediaga vestlemas. Foto: THOMAS PETER / REUTERS

Hongkongis vahistati reedel kohalik tuntud demokraatiaaktivist Joshua Wong, teatas tema erakond.

Wong vahistati laupäevaks kavandatud järjekordse meeleavalduse eel.

"Meie esimees Joshua Wong vahistati just praegu täna hommikul umbes 07.30 kohaliku aja järgi," kirjutas poliitiline liikumine Demosisto suhtlusvõrgustikus Twitter.

"Ta sunniti keset tänavat eraldusmärkideta furgoonautosse. Meie juristid jälgivad edasisi arenguid," lisati teadaandes.

Hongkongi politsei keelas laupäevale kavandatud demokraatiameelse massimeeleavalduse turvakaalutlustel, teatasid neljapäeval korraldajad.

Politsei ütles liikumisele Civil Human Rights Front (CHRF) saadetud kirjas, et nad kardavad, et mõned protestijad võivad sooritada "vägivaldseid ja destruktiivseid tegusid".

Kirjas viidatakse eelmisel pühapäeval aset leidnud sündmustele, kus meeleavaldajad püstitasid mitte ainult teetõkkeid, vaid ka kasutasid süütepudeleid, telliskive, metalltorusid ja isevalmistatud relvi ühiskondliku omandi kahjustamiseks ja teiste inimeste vigastamiseks. Politsei kasutas esmakordselt meeleavaldajate vastu veekahureid.

Laupäevase meeleavaldusega oli kavas märkida viie aasta möödumist sellest, kui Peking ei nõustunud poliitiliste reformidega Hongkongis. See otsus tõi kaasa 79 päeva kestnud Vihmavarjuliikumise.

Meeleavaldust kavandanud CHRF lubas politsei keelu edasi kaevata.

Ühenduse juht Jimmy Sham ütles ajakirjanikele, et politsei jõukasutus hoogustub ja Hongkongi liidril Carrie Lamil ei tundu olema mingit soovi lasta Hongkongil naasta rahu juurde. Pigem püüab ta õhutada inimeste viha veelgi karmimate meetmete kaudu.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles