Soomes võidakse ajalehtede kojukanne lõpetada aastaks 2025

Itella Smartpost pakiautomaat Valgas.

FOTO: Arvo Meeks / Valgamaalane / Scanpix

Soome Posti juht Heikki Malinen ütles ajalehele Maaseudun Tulevaisuus, et lähiaastad on Soome postiäris väga rasked. Kirjade kojukanne võib Soomes lõppeda lähiaastatel.

Malineni sõnul toimub ajalehtede kojukanne pikemat aega kui kirjade puhul ning võib tema hinnangul kesta vähemalt aastateni 2025–2030.

Kirjade ja ajalehtede kojukande vähenemine on tekitanud Postile aastas 70 miljoni euro suuruse kahjumi.

Posti- ja Logistikaala ametiühing PAU alustas pühapäeva õhtul streiki posti sorteerimises ja käsitlemises, protestides riikliku postiettevõte tegevuse vastu viia töötajad üle Tööstusliidu ja Meedialiidu kollektiivlepingusse.

PAU järgi tähendab üleviimine töötajatele 30–50-protsendilist palgalangetust ning kehvemaid töötingimusi.

Teisipäeval teatas PAU streigi lõpetamisest, kuna ametiühing sai lisaselgitusi omavalitsuste- ja omandiõigusministrilt Sirpa Paateronilt.

PAU nõuab, et Posti viiks paki- ja võrguäriga tegeleva personali tagasi Posti osaühingu koosseisu, misjärel kollektiivlepingu üle peetavate läbirääkimiste osas võidaks alustada puhtalt lehelt.

Heikki Malineni sõnul otsib Posti kollektiivlepingu muutmisega paindlikkust, kuna postiäri liigub just paki- ja logistikateenuste suunas.

Pakid toimetatakse edaspidi kohale peamiselt nädalalõpus ning kirju plaanib ettevõte kohale toimetada vaid neljal päeval nädalas.

Tagasi üles