Simson sai energiavoliniku koha
Lisatud interaktiivne volinike jaotus

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen teatas, et Kadri Simson saab tema kabinetis energiavoliniku portfelli.

 

Esimesena ütles Brüsselis oma kabineti koosseisu tutvustanud von der Leyen välja Frans Timmermansi nime - Hollandi esindaja jätkab Euroopa Komisjoni esimese asepresidendi kohal ja tema vastutusele jääb ELi rohestamine.

Teisena tuli von der Leyeni kõnest välja Taani esindaja koht, samuti asepresidendiks tõusnud Margrethe Vestageri vastutada jääb digimajandus. Kolmandana Läti esindaja Valdis Dombrovskis, kes jätkab asepresidendina ja majanduse eest vastutajana.

Euroopa Liidunõukogu andis von der Leyeni volinikukandidaatide nimekirjale heakskiidu eile. Õigus oma volinikule on kõigil ELi 28 liikmesriigil, aga 31. oktoobril ühendusest lahkumist plaaniv Ühendkuningriik esindajat välja ei pakkunud.

Juba enne olid teada Saksamaa ja Hispaania portfellid: esimene neist on von der Leyen järgmise komisjoni presidendina ja teine Josep Borrell kõrge esindajana.

Pärast tänast jäävad volinikukandidaadid jätkuvalt kandidaatideks, kes peavad ametisse saamiseks edukalt läbima ka kuulamise europarlamendi teemakomisjonides.

Von der Leyeni juhitav uus Euroopa Komisjon alustab tööd 1. novembril ja nende ametiaeg kestab 2024. aasta 31. oktoobrini.

Tagasi üles