Vene piirivalvurid madistasid Jaapani merel Põhja-Korea röövpüüdjatega
Kinni peeti üle 80 põhjakorealase.

Vene piirivalvurid patrullimas Krimmis Kertši väinal 15. augustil.

FOTO: Aleksei Malgavko / Sputnik / Scanpix

Röövpüüdnud Põhja-Korea kalurid ründasid Jaapani merel Vene piirivalvureid ning vigastasid neist kolme, teatas Vene julgeolekuteenistus FSB täna.

FSB sõnul olid piirivalvurid patrullil, kui nad märkasid Venemaa majandusvööndis Kita-Yamato madalikul seadusvastaselt kala püüdmas kahte Põhja-Korea laeva ja 11 mootorpaati.

Ühe laeva meeskond ründas seejärel piirivalvureid. «Põhja-Korea laeva meeskond, enam kui 45 inimest, korraldas relvastatud rünnaku piirivalvelaeva inspektorite meeskonna vastu. Kolm teenistuse liiget said erineval määral vigastusi,» teatas FSB.

Nende vigastused on «erineva raskusastmega», ütles ametkond. Rünnakuks kasutatud relvi ta ei täpsustanud.

Piirivalvurid pidasid kinni mõlemad laevad ning neil olnud rohkem kui 80 põhjakorealast. Kinni peetud inimesed ja laevad on teel Nahhodka sadamasse, teatas FSB hiljem.

Vene välisministeerium kutsus juhtunu pärast välja Põhja-Korea asjuri.

Vaidlused kalapüügiõiguste üle Jaapani merel on tavalised. Veekogu ümbritsevad lisaks Venemaale ja Põhja-Koreale ka Jaapan ja Lõuna-Korea.

Venemaa ja Põhja-Korea suhted on üldiselt viisakad ning sellised piirirünnakud on haruldased. Ometi peab Venemaa Kaug-Idas põhjakorealastest röövpüüdjaid kinni regulaarselt. Mõned neist mõistab ta vangi.

Ka Põhja-Korea peab vaidlusalustel vetel kinni välismaa kalureid. Näiteks juulis vabastas ta Pyongyangi sõnul vetesse sisenemise reegleid rikkunud Vene kalalaeva ning selle 15 venelasest ja kaks lõunakorealasest meeskonnaliiget.

Tagasi üles
Back