E, 28.11.2022

Moskva sarjas USA kindrali märkusi Kaliningradi õhutõrje mahavõtmisest

Interfax/BNS/PM
Moskva sarjas USA kindrali märkusi Kaliningradi õhutõrje mahavõtmisest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 5
USA õhuväelased Saksamaal Hohenfelsi baasis.
USA õhuväelased Saksamaal Hohenfelsi baasis. Foto: US ARMY / REUTERS / Scanpix

Moskva peab USA õhujõudude Euroopa vägede ülema kindral Jeffrey Harrigiani väidet Kaliningradi oblasti õhutõrjesüsteemidest läbitungimisest ohuks Venemaale, teatas välisministeerium reedel. 

«Me käsitleme seda ohuna. Teiseks, me peame selliseid avaldusi täiesti vastutustundetuks,» lausus Vene välisametkonna pressiesindaja Maria Zahharova. 

Tema sõnul on sellised avaldused tingitud poliitilistest ja ilmselt ka valimistega seotud põhjustest. 

Vene kaitseministeerium teatas, et «Kaliningradi oblast on kindlalt kaitstud iga agressiivse taktika eest, mille on Euroopas külas viibivad USA kindralid seal välja töötanud». 

Kaitseteemadele keskenduva USA veebiajakirja Breaking Defense teatel ütles Harrigian, et USA õhujõud on välja arendanud uued taktikad Kaliningradi õhutõrje mahasurumiseks ohu tõttu, mida kujutavad endast piirkonda paigutatud Vene õhu- ja laevatõrjeraketid ning maismaal baseeruvad raketid. 

«Kui me peame minema sinna, et lüüa rivist välja näiteks Kaliningraidi IADS (integreeritud õhutõrjesüsteem), siis ei maksa kahelda, et meil on selline plaan olemas,» lausus Ühendriikide õhuväekindral. 

«Me harjutame seda. Me mõtleme neid plaane kogu aeg läbi ja kui neid peaks kunagi vaja minema, oleme valmis neid ellu viima,» lausus Harrigian. 

USA õhujõudude ülem Euroopas ei rääkinud plaanidest lähemalt, kuid märkis ära Kaliningradi unikaalse asendi Poola ja Leedu vahel kaugel ülejäänud Venemaast. «See muudab piirkonna üheaegselt suurepäraseks eelpaigutatud baasiks ja vägagi haavatavaks sihtmärgiks,» ütles ta. 

Märksõnad
Tagasi üles