Trump palus Zelenskõil uurida Bideni poja tegevust

USA president Donald Trump.

FOTO: Reuters / Scanpix

USA president Donald Trump palus Ukraina uuel liidril Volodõmõr Zelenskõil uurida endise Ühendriikide asepresidendi Joe Bideni poja tegevust.

Soov tekitada kahju oma poliitilisele rivaalile on kesksel kohal ühe vilepuhuja informatsioonis, mis on tekitanud vastasseisu kongressi ja Valge Maja vahel.

Kaks asjaga kursis olevat inimest on öelnud, et informatsioon põhineb sündmuste jadal, millest üks oli 25. juulil aset leidnud telefonikõne Trumpi ja Zelenskõi vahel.

Üks neist kahest inimesest ütles, et Trump palus Zelenskõil uurida oma potentsiaalse rivaali Joe Bideni poja Hunteri tegevust, kes töötas ühe Ukraina gaasifirma heaks.

Trump rõhutas eile, et tema jutuajamistes välisliidritega ei ole midagi kohatut.

Ta kohtub Zelenskõiga kolmapäeval New Yorgis ÜRO Peaassamblee kõrvalt.

Kongressi demokraadid uurivad nüüd, kas Trumpi advokaat Rudy Giuliani on avaldanud Ukrainale survet uurimaks Bideni poja tegevust.

Esindajatekoja spiiker Nancy Pelosi ütles, et kui president on teinud seda, mida tema kohta on räägitud, siis "on ta astumas ohtlikule miiniväljale".

Esindajatekoha luurekomitee esimees Adam Schiff märkis, et Trumpi rünnak vilepuhuja suhtes, kes hoiatas luureametnikke tõsises asjas, on murettekitav ja häiriv.

Biden ütles eile avalduses, et kui teated Trumpi palvest Zelenskõile osutuvad tõeseks, siis "ei ole tõepoolest piiri president Trumpi valmidusel kuritarvitada võimu ja alandada oma riiki".

Tagasi üles