Pariis toob kollavestide meeleavalduseks tänavale 7000 politseinikku

FOTO: Jeremias Gonzalez / imago images / IP3press / Scanpix

Prantsuse võimud paigutavad täna Pariisi tänavatele üle 7000 politseiniku, sest kardetakse, et kollavestid ja nende radikaalne tiib võib üritada sekkuda kliimaaktivistide marssi.

Kollavestide liikumine algas 10 kuu eest protestiks president Emmanuel Macroni poliitika vastu, mida süüdistati tavainimese huvide eiramises.

Iganädalased protestid sundisid Macroni mitmetele järeleandmistele, valitsus eraldas palgatõusuks ligi 17 miljardit eurot ning kärpis madalama sissetulekuga inimeste makse.

Suve jooksul rahutused vaibusid, kuid täna on taas kavas väljaastumine. See peab näitama, kas liikumine kogub uut jõudu või hääbub.

Macron kutsus reedel protestijaid rahu säilitama ja ütles, et ehkki «on hea, et inimesed end väljendavad», ei tohiks nad häirida samuti tänasele kavandatud kliimaprotesti ega kultuurisündmusi.

Pariisi politseiülem Didier Lallement ütles, et Pariisis pannakse meeleavalduste ajaks välja 7500 politseinikku. Sama palju oli korravalvureid tänavatel detsembris ja märtsis kollavestide protestide kõrghetkel.

Protestijate juht Jérôme Rodrigues nimetas aktsiooni «ilmutuslikuks demonstratsiooniks» ja ütles, et Pariisi tuleb palju inimesi.

Võimud on keelanud protestimise Champs-Élysées'l ja teistel südalinna tänavatel, kus meeleavaldajate radikaalsed toetajad on varasematel kordadel hakanud luksuspoode ja restorane rüüstama.

Täna toimuvad Prantsusmaal ka iga-aastased Euroopa muinsuskaitsepäevad, mille raames avatakse paljud ühiskondlikud ja erahooned külastajatele.

Tagasi üles
Back