Galerii: maailmakoristuspäeval osaleb 163 riiki

Täna toimub eestlaste poolt algatatud maailma ajaloo suurim kodanikuaktsioon, kui Fidži saarelt startiv ja Hawaii saarestikus lõppev Maailmakoristuspäev toob ühel ja samal päeval planeeti puhtamaks koristama miljonid inimesed 163 riigist.

Eelmise aastal 15. septembril toimus esimene Maailmakoristuspäev, millest võttis eestlaste kutsel osa 18 miljonit inimest 157 riigist. «Meie liikumine kasvab iga päev ja ja ma olen veendunud, et Maailmakoristuspäev 2019 on veelgi suurem ning miljonid inimesed ja organisatsioonid tulevad kokku, et tõsta teadlikkust globaalsest prügiprobleemist ja innustada meid kõiki ühiselt leidma kriisile lahendusi,» ütles Heidi Solba, Let's Do It World president ja võrgustiku juht.

Varajastel hommikutundidel Fidžilt alanud koristusaktsiooni staap on sel aastal Kosovos. Eestis on selle nädala jooksul usinasti oma kodukanti koristanud lapsed mitmesajast koolist ja lasteaiast. Eesti koristuse juht Mart Normet on noorte saadetud piltidest väga liigutatud. «Kui vaatan Facebookis neid värskeid fotosid, siis näen, et uus põlvkond toob endaga täiesti uue käitumise. Prügistamine ja hävitav tarbimine jääb minevikku. See hasart, millega lapsed oma ümbrust puhastavad on nakkav.»

Tagasi üles
Back