Hongkongi liidriga kohtumist taotleb üle 20 000 inimese

Hongkongi tegevjuht Carrie Lam teisipäeval pressikonverentsil.

FOTO: JEROME FAVRE / EPA / SCANPIX

Hongkongi liider Carrie Lam teatas teisipäeval, et temaga kohtumiseks on esitanud taotluse üle 20 000 inimese. 

See on Hiina erihalduspiirkonna valitsuse esimene katse sirutada käsi meeleavaldajatele, kes on juba kolm kuud pidanud demokraatiameelset protesti Pekingi võimu suurenemise vastu.

Lami sõnul on neljapäevane kohtumine rahva jaoks võimalus teha oma hääl kuuldavaks, kuid osa meeleavaldajaid ei olevat kohtumisest huvitatud, sest nende nõudmised on juba selged.

«Me lubasime, et eri taustaga, erinevate poliitiliste vaadetega osalejad võivad avaldada oma arvamust vabalt, isegi väljendada oma viha,» lausus Hongkongi tegevjuht.

Kuigi taotluse on esitanud tuhanded, valitakse lõpuks juhuslikult välja 150 inimest, kes kahetunnisel kohtumisel osaleda saavad. Protestivarustust nagu vihmavarjud, kiivrid ja gaasimaskid kohtumisele ei lubata.

«Ma loodan, et kogukondlikku dialoogi on võimalik pidada rahumeelses, mõistlikus ja rahulikus keskonnas,» ütles Lam.

Hongkongi meeleavaldused kestavad juba 17. nädalat ja nende käigus on korraldatud sadu kogunemisi, mis on aeg-ajalt lõppenud vägivaldsete kokkupõrgetega.

Vahistatud on üle 1500 inimese, neist noorim 12-aastane.

Lam ütles, et tunneb laste vahistamise pärast südamevalu, ja küsis, «kui hästi saavad lapsed aru praegustest poliitilistest küsimustest?»

«Ma ärgitan vanemaid, õpetajaid ja direktoreid selgitama lastele, et poliitilised probleemid pole nii lihtsad,» ütles Hongkongi liider. 

Lami märkused noorte aadressil pälvisid opositsiooniliste seadusandjate kriitika.

«Noorte häält ei tohi kunagi alahinnata,» ütles demokraatiameelne seadusandja Claudia Mo. «Paljud noored on neil päevil väga küpse mõtteviisiga ja teavad täpselt, mida nad arvavad... ja missugune tsiviliseeritud ühiskond välja peaks nägema.»

Tagasi üles
Back