R, 27.05.2022

Pakistani raputas ohvriterohke maavärin

AFP/BNS
Pakistani raputas ohvriterohke maavärin
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pakistani täna tabanud maavärina tagajärjed.
Pakistani täna tabanud maavärina tagajärjed. Foto: STR / EPA / Scanpix

Pakistani idaosa raputas täna tugev maavärin, mis kahjustas kümneid kodusid ja poode ning tappis 19 ja vigastas rohkem kui 300 inimest, ütlesid ametnikud.

Magnituudiga 5,8 maavärina epitsenter asus Pakistani Kashmiri linna Mirpuri lähistel, teatas USA geoloogiaamet USGS. Maavärin raputas seinu üle riigi ning jättis inimesed välja järeltõukeid ootama.

«Maavärina sügavus oli 10 kilomeetrit ning seda tunti suuremas osas Pandžabi provintsis, mõnes Khyber Pakhtunkhwa (provintsi) piirkonnas. Kõige rängemini tabas see Mirpuri, Azad Kashmiris,» teatas Pakistani peameteoroloog Muhammad Riaz.

Piirkonna asevoliniku Raja Qaiseri sõnul jätkavad päästjad kannatanute toimetamist haiglasse.

450 000 elanikuga Mirpuris kuulutati välja eriolukord ning sõjavägi saatis maavärinaga pihta saanud piirkondadesse lennumasinad ja meedikud.

Qaiser lisas, et kõvasti sai kahjustada Mirpurisse viiv magistraal, kus leidis maavärina tõttu aset arvukalt liiklusõnnetusi. Telepildist oli näha kahjustada saanud kodusid, poode ja sõidukeid ning pealtnägijate sõnul varises kokku vähemalt üks hoone. Lisaks oli vee alla jäämas mitu küla, mille juures purunes üks suur kanal.

Märksõnad
Tagasi üles