Kuuba välisminister kritiseeris ÜRO kõnes USA sanktsioone Castrole

Kuuba välisminister Bruno Rodríguez

FOTO: DON EMMERT / AFP / Scanpix Baltics

Kuuba välisminister kritiseeris laupäeval ÜRO Peaassamblee kõnepuldist Ühendriike otsuse eest keelata endisel presidendil Raúl Castrol ja tema perekonnal riiki sisenemine. 

Washington teatas neljapäeval Kuuba kommunistliku revolutsiooni ikooni ja kauaaegse liidri Fidel Castro vennale Raúlile sanktsioonide kehtestamisest, mis sulgevad talle ja tema perekonnale pääsu USA-sse. 

«See samm, millel puudub igasugune praktiline mõju, on mõeldud Kuuba väärikuse ja meie rahva tunnete solvamiseks,» ütles kommunistliku saareriigi välisminister Bruno Rodríguez ÜRO Peaassambleel peetud kõnes. 

Raúl Castro oli aastatel 2006-2018 Kuuba president ning ta on pärast presidendiametist lahkumist 2018. aasta aprillis jätkuvalt saareriiki valitseva kompartei esimees.

USA välisminister Mike Pompeo põhjendas sanktsioone sellega, et Castro juhib kompartei esimehena jätkuvalt inimõigusrikkumisi Kuubal ja Havanna toetusega Venezuela sotsialistist presidendile Nicolás Madurole. 

USA president Donald Trump on tõotanud vabastada Ladina-Ameerika sotsialismist, tema plaane toetavad paljud USA presidendivalimiste seisukohast kaalukas Florida osariigis elavad Kuuba ja Venezuela pagulased.

Rodríguez süüdistas 30 minutit kestnud kõnes Ühendriikide riigipead riigis elava kuuba diasporaa paremäärmusliku tiiva ees lipitsemises enne järgmise aasta presidendivalimisi. 

ÜRO Peaassambleel peetud pikima kõne rekord kuulub Fidel Castrole, kes rääkis 1960. aastal üle nelja ja poole tunni. 

Trumpi suhtumine on vastupidine tema eelkäija Barack Obama püüetele lõpetada aastakümneid kestnud Kuuba vaenamine. Obama külastas 2016. aastal Kuubat ja kohtus Castroga. Aasta varem olid kaks riiki avanud uuesti saatkonnad teineteise pealinnades.

Tagasi üles
Back