Ekvatoriaal-Guinea aseliidri luksusautod müüdi Šveitsi oksjonil 27 miljoniga
Uuendatud kell 17.40!

Šveitsi oksjonil 8,4 miljoni dollari eest maha müüdud Lamborghini Veneno Roadster (2014), mis kuulus Ekvatoriaal-Guinea asepresidendile Teodorin Nguema Obiang Manguele.

FOTO: Reuters / Scanpix

Ekvatoriaal-Guinea presidendi Teodoro Obiangi pojalt, asepresident Teodorin Nguema Obiang Manguelt arestitud luksusautode kollektsioon müüdi täna Šveitsis korraldatud oksjonil maha rohkem kui 27 miljoni dollariga.

Kahekümne viie auto seas, mis Genfi golfiklubis enampakkumisele pandi, oli seitse Ferrarit, kolm Lamborghinit, viis Bentleyt, üks Maserati ja üks McLaren.

2014. aasta Lamborghini Veneno Roadster müüdi 8,28 miljoni Šveitsi frangi (8,4 miljoni dollari) eest. Superauto, mida on toodetud üheksa eksemplari, oli sõitnud ainult 325 kilomeetrit.

Kollane 2003. aasta Ferrari Enzo müüdi 3,1 miljoni frangiga ning 2015. aasta Königsegg One:1 4,6 miljoniga.

Oksjonitulud ületasid 18,5 miljonit franki (18,7 miljonit dollarit), mida võimud lootsid saada heategevuseks Ekvatoriaal-Guinea rahvale.

Autod konfiskeeris Šveitsi kohus 2016. aastal Teodorin Nguema Obiangi finantsrikkumisi käsitlenud kohtuasja arutama hakates.

Veebruaris teatasid Šveitsi prokurörid, et loobuvad Teodorin Nguema Obiangile esitatud finantsrikkumiste süüdistustest, kuid arestivad kohtuasja raames luksusautod. 

Šveitsi karistusseadustiku alusel on prokuröridel valikuvabadus selle kategooria süüdistustest loobuda, juhul kui kaitsealused pakuvad kompensatsiooni «ja taastavad olukorra, mis on seadusega kooskõlas». 

Ekvatoriaal-Guinea on nõustunud tasuma Genfile kaasuse kohtukuludena 1,3 miljonit Šveitsi franki.

Ekvatoriaal-Guinea asepresidendina riigikaitse ja julgeoleku eest vastutavat Teodorin Obiangi on saatnud on luksuslikku elustiili nautiva mehe maine. 

Lääne-Aafrika väikeriik, kus elab vaid 1,2 miljonit inimest, on üks mandri suuremaid naftatootjaid, kuid vabaühenduste hinnangul on Ekvatoriaal-Guinea üks maailma korrumpeerunumaid riike. 

Tagasi üles
Back