Netanyahu ja Gantz süüdistasid teineteist valitsuskõneluste probleemides

Copy
Iisraeli tsentristliku Sinivalge alliansi liider Benny Gantz ja parempoolse Likudi partei liider, peaminister Benjamin Netanyahu.
Iisraeli tsentristliku Sinivalge alliansi liider Benny Gantz ja parempoolse Likudi partei liider, peaminister Benjamin Netanyahu. Foto: AP/Reuters/ScanPix

Iisraeli peaministri Benjamin Netanyahu ja tema rivaali Benny Gantzi leerid süüdistasid täna teineteist probleemides valitsuse moodustamise kõnelustel. 

Uus läbirääkimistevoor Netanyahu parempoolse partei Likud ja Gantzi tsentristliku Sinivalge alliansi vahel kukkus täna läbi. 

Netanyahu teeb veel «viimase jõupingutuse» kokkuleppe saavutamiseks enne, kui teatab president Reuven Rivlinile, et tal see ei õnnestu, teatas Likud.

President peab seejärel otsustama, kas anda valitsuse moodustamise ülesanne Gantzile või lasta parlamendil hääletada peaministrikandidaadi poolt. 

Netanyahu «teeb viimase jõupingutuse, et realiseerida valitsuse moodustamise võimalus praeguses staadiumis, enne kui annab mandaadi presidendile tagasi», teatas Likud.

Viimane kõnelustevoor Sinivalge alliansiga oli «suur pettumus», lisati. 

Sinivalge allianss süüdistas Likudit «lööklausete loopimises, mille ainsaks eesmärgiks on koguda toetust ettevalmistuste ajal Iisraeli vedamiseks läbi uute valimiste Netanyahu soovil». 

Septembrikuised parlamendivalimised olid Iisraelis sel aastal juba teised pärast seda, kui Netanyahul ei õnnestunud moodustada koalitsiooni pärast aprillis korraldatud valimisi. 

Iisraelis algab täna kaks päeva kestev Roš ha-Šana püha, mille ajal tõsiseid läbirääkimisi arvatavalt ei peeta. 

Kumbki leer nõuab, et selle liider saaks tulevases valitsuses peaministriks.  

Rivlin andis Netanyahule korralduse valitsuse moodustamiseks kolmapäeval ning tal on selle saavutamiseks kuu aega, samuti on võimalik kahe nädala pikkune ajapikendus. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles