iDeal kampaania

Jaapani vaalalaev püüdis kolme kuuga 223 vaala

Jaapani peamine vaalapüügilaev Nisshin Maru naasis kodusadamasse pärast 223 vaala püüdmist üle 31 aasta esimesel kommertspüügi hooajal.

FOTO: AP / Scanpix

Jaapanis naasis täna kodusadamasse vaalalaev, mis täitis üle 31 aasta esimesel vaalapüügi hooajal peaaegu oma aastakvoodi, püüdes 223 vaala.

Kyodo Senpaku Co. teatas, et selle laev Nisshin Maru naasis Shimonoseki sadamasse pärast vaalade püüdmist kolm kuud kestnud ekspeditsioonil Jaapani ranniku lähistel. Sadamasse naasid ka selle kaks tugilaeva.

Jaapanis algas vaalade kommertspüük taas 1. juulil, kui riik lahkus Rahvusvahelisest Vaalanduskomisjonist ja lubas, et selle vaalapüüdjad püüavad ainult riigi majandusvööndist.

Jaapan püüdis 31-aastat kestnud püügikeelu ajal vaalasid Antarktikast ja Vaikse ookeani loodeosast teadusuuringute ettekäändel.

Kyodo Senpaku president Eiji Mori kiitis vaalapüüdjaid oodatust parema saagi eest. Varem muretseti, et kogemuse puudumise tõttu tuleb saak nigel.

«Me olime mures, kas me üldse midagi püüame, aga nad tegid suurepärase töö,» lausus Mori. «Me uurime tulemusi hoolikalt ja teeme plaani järgmiseks hooajaks.»

Laevastiku aastakvoot oli 232 vaala ning see püüdis 187 Bryde'i vaala, 25 põhjavaala ja 11 kääbusvaala. Kvoodi täitmisest jäi puudu üheksa kääbusvaala. Saagist saadi umbes 1430 tonni vaalaliha.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles