USA ja Põhja-Korea jätkavad Rootsis tuumakõnelusi

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Põhja-Korea delegatsiooni liikmed lahkumas Stockholmi saatkonnast tuumakõnelustele USA esindajatega.
Põhja-Korea delegatsiooni liikmed lahkumas Stockholmi saatkonnast tuumakõnelustele USA esindajatega. Foto: EPA / Scanpix.

USA ja Põhja-Korea ametnikud jätkavad täna Rootsis mitu kuud kestnud pausi järel tuumakõnelusi hoolimata Pyongyangi trotslikust raketikatsetusest sel nädalal.

Põhja-Korea esindaja Kim Myong-gil ja USA presidendi Donald Trumpi erisaadik Stephen Biegun kuuluvad meeskondadesse, kes kohuvad laupäeval Stockholmi lähedal saarel.

Põhja-Koreal on kombeks täiendada diplomaatilisi samme sõjalistega, et läbirääkimispartnerile tugevamat survet avaldada, ütlevad analüütikud, kelle hinnangul suurendab allveelaevalt tulistatav ballistiline rakett Pyongyangi mõjujõudu.

Pyongyang katsetas tema enda sõnul «ülisuurt» raketti kolmapäeval vaid mõni tund pärast nõusolekut jätkata Washingtoniga töötasemel kõnelusi.

Sama taseme kohtumisi peeti Stockholmis ka 2018. aasta märtsis ja tänavu jaanuaris.

Kim Myong-gil ütles teel Pekingist Stockholmi, et on kõneluste suhtes optimistlik.

Washington on oodanud kannatamatult kõneluste jätkamist, sest pärast Trumpi ja Põhja-Korea liidri Kim Jong-uni veebruarikuist kohtumist Hanois need sisuliselt katkesid.

Põhja-Korea väitel astus ta kolmapäevase raketikatsetusega kaitsevõime uude faasi. 

Trumpi kinnitusel ei takista see kõneluste jätkamist.

Tagasi üles