Afganistan teatas India alakontinendi Al-Qaeda liidri tapmisest

Afganistani peamise luureteenistuse riikliku julgeolekdirektoraadi (NDS) töötajad eskortimas jaanuaris arvatavaid Talibani võitlejaid.

FOTO: Noorullah Shirzada/AFP/Scanpix

USA ja Afganistani vägede ühisoperatsiooni tulemusena tapeti septembris India alakontinendi Al-Qaeda (AQIS) liider, teatasid Afganistani võimud teisipäeval. 

Pakistani kodanik Asim Umar «tapeti koos veel kuue AQIS-i liikmega, enamik neist pakistanlased» Afganistani lõunaosas Helmandi provintsis, teatas Afganistani peamine luureteenistus riiklik julgeolekudirektoraat (NDS). Mõnedel andmetel oli Umar sündinud Indias. 

NDS-i teatel tapeti Umar islamiliikumise Taliban rajatises ja üks kuuest tapetust oli Al-Qaeda liidri Ayman al-Zawahiri käskjalg.

Alates AQIS-i loomisest 2014. aastal rühmituse juhina tegutsenud Umar tapeti 22.-23. septembril korraldatud operatsiooni käigus, millele USA pakkus õhutoetust. 

Afganistani võimude teatel uuritakse ka väiteid, et operatsiooni raames antud õhulöögis hukkus 40 tsiviilisikut. 

USA väed ei ole Umari ja tsiviilisikute tapmist kommenteerinud. 

USA lubas septembri algul katkenud rahuläbirääkimistel Talibaniga, et viib oma sõdurid järk-järgult Afganistanist välja juhul, kui Taliban peab kinni kokkulepitud julgeolekutagatistest, katkestab sidemed Al-Qaedaga ja ei luba riigis tegutseda teistel islamistlikel äärmusrühmitustel. 

Tagasi üles
Back