Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Kuopio autopõleng algas arvatavasti tahvelarvutist

Pilt on illustratiivne. FOTO: FLORION GOGA / REUTERS / SCANPIX

Kolmapäeva hommikul Kuopio poeparklas mahapõlenud Fordi süttimise põhjusena kahtlustab politsei tahvelarvutit.

Pereisa läks hommikul kolme lapsega Savilahti Prismasse poodi ning jättis vanemad lapsed, 3-aastase tüdruku ja 5-aastase poisi, parkimisplatsile autosse ootama. Sel ajal, kui isa oli kõige väiksema lapsega poes, puhkes autos tulekahju.

Politsei sõnul sai tuli alguse 5-aastase poisi käes olnud tahvelarvutist. See on praegu vaid esialgne hinnang, sest põlenud tahvelarvutit alles uuritakse. Ka mahapõlenud auto uurimine jätkub.

Lapsed istusid auto tagaistmel ning 5-aastane poiss vaatas tahvelarvutist filmi. Kui isa auto juurde naasis, nägi ta selle seest tulevat suitsu ja leeke. Kuna parkimisplatsil oli sel kellaajal vaikne ning leegid ei olnud veel autost välja levinud, siis polnud keegi möödakäijatest juhtunut märganud.

Isa suutis oma poja ja tütre autost päästa, kuid mõlemad lapsed olid jõudnud saada tõsiseid põletushaavu. Lapsed toimetati kiirabiga Kuopio ülikooli haiglasse.

Kui isa auto tagaukse lahti rebis, levis tuli põlevast Fordist kõrval seisnud Volvosse – nii sai põlengus tõsiselt kahjustada kaks autot.

Õnnetus oli seda erilisem, et tol hetkel põles Kuopio linnas veel teinegi auto. Vahetult enne väljakutset Savilahti Prisma juurde sai päästekeskus teate Itkonniemel põlevast autost.

Tagasi üles
Back