Reinsalu: Eesti kutsub Türgit üles sõjalist aktsiooni lõpetama ja otsima diplomaatilist lahendust

Urmas Reinsalu

FOTO: Sander Ilvest

Alanud Türgi sõjaline aktsioon Süürias võib ÜRO seniseid jõupingutusi piirkonnas tõsiselt kahjustada ning islamiäärmuslastele uut hoogu anda, rõhutab välisminister Urmas Reinsalu oma kommentaaris.

Avaldame välisministri kommentaari täismahus:

«Oleme mures seoses Türgi sõjalise operatsiooniga Kirde-Süürias, mis kahjustab veelgi terve regiooni stabiilsust. Kutsume Türgit üles oma ühepoolset sõjalist aktsiooni lõpetama ning hoiduma tsiviilohvritest ja humanitaarolukorra edasisest halvenemisest. Meie NATO liitlasel Türgil on kahtlemata julgeolekumured seoses terrorismiga, kuid pingetele regioonis tuleks otsida poliitilist ja diplomaatilist lahendust.

On ilmselge, et pikalt kestnud Süüria konfliktile tuleb leida poliitiline lahendus ÜRO raames tehtavate jõupingutuste kaudu. Küll võib alanud sõjaline operatsioon neid jõupingutusi tõsiselt kahjustada ja Daesh’ile uut jõuda anda. Türgi on Euroopale oluline partner rändevoogude tõkestamisel. Türgis endas on miljonid Süüria pagulased, kes on sinna põgenenud sõja eest ning nende tagasipöördumine peab olema turvaline ja kooskõlas rahvusvaheliste reeglitega».

Tagasi üles