Lavrov: Moskva taotleb Türgi ja Süüria vahel suhtluse alustamist

Vene välisminister Sergei Lavrov neljapäeval Türkmenistani pealinnas Aşgabatis Sõltumatute Riikide Ühenduse (SRÜ) välisministrite kohtumisel.

FOTO: TASS/Scanpix

Venemaa taotleb seoses Türgi sõjalise operatsiooni algusega Süürias Damaskuse ja Ankara suhtlemise alustamist, ütles Vene välisminister Sergei Lavrov neljapäeval. 

«Praegu taotleme me, et Türgi ja Süüria suhtlema hakkaks. Meil on alust arvata, et see on mõlema poole huvides,» ütles Lavrov ajakirjanikele Türkmenistani pealinnas Aşgabatis.

Ta lisas, et samal ajal püüab Venemaa luua sidemeid Damaskuse ja terrorismi ning äärmuslust eitavate kurdi organisatsioonide vahel.

«Oleme kuulnud Süüria ametlike esindajate ja kurdi ühenduste esindajate soovist, et Venemaa kasutaks oma häid suhteid kõikide selle protsessi osapooltega, et aidata sellise suhtluse loomisele kaasa. Vaatame, mida me teha saame,» lausus Vene välisminister.

Venemaa on huvitatud olukorra võimalikult kiirest rahustamisest, tuginedes Süüria suveräänsuse austamise põhimõttele, ütles ta. 

Lavrovi sõnul on Türgil oma piiride turvalisuse üle õiguspärased mured, kuid ta ei ole saanud neid Süüria režiimiga tõstatada, sest selle tegi raskeks USA ja tema juhitud äärmusrühmituse Islamiriik (IS) vastase koalitsiooni tegevus Eufrati jõest idas. 

«Me oleme hoiatanud palju aastaid äärmise ohu eest, mida kätkeb endas ameeriklaste tehtud eksperiment vastandada piirkonnas kurde araablaste hõimudele,» ütles ta.

Lavrovi sõnul hoiatas Venemaa «kurdi kaardi» kasutamise eest, sest see võib halvasti lõppeda. 

Tagasi üles
Back