Laiemalt loeb valimistel see, kas reaalselt leibkondade elutingimused on paranenud ja kas see võimalik paranemine vastab ootustele, mis Trumpi valijad tema peale panid. Biden on olnud demokraatide ridades presidendikandidaadiks esimene, aga see on mõneti illusoorne toetus, sest tema üleriigiline tuntus on president Barack Obama asepresidendi ametikoha tõttu lihtsalt nii palju suurem. Tema kannul on kohe Elizabeth Warren, kes mõnes osariigis on populaarsuselt tõusnud Bideni ees esikohale. Bernie Sandersi haiglasse sattumine südameinfarkti tõttu eelmisel nädalal ei suurenda tema šansse.
USA välispoliitikat analüüsides ei saa üle ega ümber kaubandussõjast Hiinaga ning eelmisel nädalal NATO liikmesriigi Türgi sõjalisest operatsioonist kurdide alale, mille käigus langesid nädalavahetusel rünnaku alla ka Ameerika sõjaväelased.
«Ega hiinlastel väga lootust ei ole, et järgmine USA president oleks rohkem vabakaubandust toetav, on see siis demokraat või vabariiklane. USA saab olema kaubanduses protektsionalistlikum. Trumpi stiil on erinev, aga teemad, mis seonduvad Hiinaga, nagu intellektuaalomandi kaitse ja tehnoloogiasiirded, on päevakorras olnud pikka aega,» selgitas Meelis Kitsing, miks suurt muutust suhetes Hiinaga pole oodata. Saatejuht Hannes Hanso lisas juurde, et sellega seonduvalt on USA retoorikasse taas naasnud sõnad nagu inimõigused ja usuvabadus, mis Trumpi administratsiooni esimestel aastastel sellist kohta ei omanud. Hiina survestamine on jõudnud laiemale kandepinnale kui ainult majandus või intellektuaalse omandi küsimus.
Mikseri sõnul on Türgi samm ja USA loobumine kurdide toetusest saatnud selge sõnumi kõikidele USA liitlastele regioonis. Kuna kurdid on olnud ISISe-vastase võitluse esirinnas, siis Türgi operatsioon, mis on suunatud otseselt kurdide vastu, võib viia ISISe mõju taastumiseni. «Ajaloolises perspektiivis pole üllatav, et USA nii tegi. Väärib tähelepanu Trumpi stiil: tehakse väga kiire otsus, millega paljud nõuandjad või oma partei inimesed pole kursis,» ütles Kitsing.