Jaapan otsib 56 inimelu nõudnud taifuunis kadunuid

Mees taifuunist kahjustatud Nagano piirkonnas.

FOTO: KIMIMASA MAYAMA / EPA / SCANPIX

Jaapani päästjad otsivad maalihetest ja üle kallaste tõusnud jõgede ümbrusest nädalavahetuse taifuunis kadunuks jäänuid.

Tormis hukkus vähemalt 56 inimest ning see tekitas riigi põhja- ja keskosale suurt kahju.

Võimud on hoiatanud, et paduvihmade jätkumise tõttu on taifuuni Hagibis järel endiselt võimalikud maalihked ja mudavoolud.

Taifuunist räsitud Nagano piirkond.

FOTO: KIMIMASA MAYAMA / EPA / SCANPIX

«Katastroofialadel on endiselt palju inimesi kadunud,» ütles peaminister Shinzo Abe tänasel valitsuse kriisikoosolekul. «Üksused annavad endast parima, et neid leida ja päästa.»

Rahvusringhäälingu NHK andmetel sai taifuunis surma 56, kadunud on 16 inimest ja üle 200 inimese said vigastada. Valitsuse ametlikud arvud on madalamad, kuid täienevad jooksvalt.

Taifuunist räsitud Nagano piirkond.

FOTO: KIMIMASA MAYAMA / EPA / SCANPIX

Täna hommikul oli Tokyo piirkonnas endiselt elektrita 57 000 majapidamist, kiirrongid liiguvad hõrendatud graafikuga.

Kuigi päästjad jätkasid rusude läbikammimist, hoiatas riigi ilmateenistus, et Jaapani ida- ja keskosas jätkuv paduvihm võib tuua kaasa veel üleujutusi ja maalihkeid.

Taifuunikahjud Nagano piirkonnas.

FOTO: KIMIMASA MAYAMA / EPA / SCANPIX

«Ma palun inimestel jääda valvsaks ja hoida maalihetel ja tulvavetel silm peal,» ütles valitsuskabineti sekretär Yoshihide Suga.

«Me oleme mures hiljutise vihmasaju mõju pärast päästetöödele,» lausus Nagano prefektuuri ametnik Hiroki Yamaguchi. «Me jätkame operatsioone ja hoiame silma peal teisestel katastroofidel, mida praegune vihm tuua võib.»

Tagasi üles