Jaapanis taifuunis hukkunute arv läheneb 70-le

Suzuka, Jaapan laupäeva hommikul.

FOTO: DIEGO AZUBEL / EPA

Jaapani päästjad jätkavad teisipäeval kolmandat päeva aina meeleheitlikumalt ellujäänute otsinguid pärast taifuuni, milles hukkus pea 70 inimest ja mis tekitas suuri purustusi.

Hagibis maabus Jaapanis laupäeva õhtul ning asus piitsutama riiki marutuule ja vihmaga, mis põhjustasid maalihkeid ning ajasid vähemalt 176 jõge üle kallaste. Torm mõjutas 36-e riigi 47 prefektuurist.

Teisipäeva hommikul teatas ringhääling NHK, et tormis sai surma peaaegu 70 inimest ning üle kümne inimese on kadunud. Valitsuse kinnitatud hukkunute arv on väiksem, kuid ametnike sõnul andmeid uuendatakse jooksvalt.

Peaminister Shinzo Abe sõnul jätkub päästeoperatsioon samas tempos. Päästjate seas on umbes 110 000 politseinikku, piirivalvurit, tuletõrjujat ja sõdurit.

Peaministri kantselei sõnul on tormi järel päästetud rohkem kui 3000 inimest. 

Ametnikud hoiatasid, et meteoroloogid ootavad teisipäeval vihma mitmes prefektuuris, mis mõne päeva eest tormi teele jäid.

Kümned tuhanded inimesed veetsid esmaspäeva öö riiklikes varjupaikades ning paljud polnud kindlad, millal nad saavad koju tagasi minna. Teisipäeva hommikuks oli umbes 34 000 majapidamist jätkuvalt elektrita ja 133 000 veeta.

Valitsus lubas taifuuni räsitud prefektuuridele rahalist toetust, kuid summat ta ei täpsustanud.

Tagasi üles