Filipiinide president sai mootorrattaõnnetuses kergelt vigastada

Filipiinide president Rodrigo Duterte.

FOTO: Reuters / Scanpix

Filipiinide riigipea Rodrigo Duterte vigastas presidendipalee hoovis motorrattaga sõites oma puusa ja sai marrastusi, ütlesid 74-aastase riigipea nõunikud.

Duterte, kelle tervisliku seisundi üle on elavalt spekuleeritud, sattus õnnetusse eile õhtul Malacanangi presidendipalee hoovis, ütles pressiesindaja Salvador Panelo.

Kümme päeva enne õnnetust avalikustas Duterte, et tal on autoimmuunhaigus müasteenia. Müasteenia on neuromuskulaarne ehk närvi-lihase haigus, mis avaldub skeletilihaste nõrkuse ja väsimusena.

«President haaras oma kinga järele ja kukkus siis oma mootorrattalt maha. See põhjustas kergemaid vigastusi, peamiselt väikesed sinikad ja kriimud tema küünarnukil ja põlvel,» ütles Panelo.

Presidendile lähedane senaator Christopher «Bong» Go ütles ajakirjanikele, et Duterte kurtis õnnetuse järel puusavalu üle, kuid haiglasse teda ei viidud.

Panelo ütles viitega Duterte tüdruksõbrale Cielito «Honeylet» Avacenale, et presidendi vigastused suuremat ravi ei vaja ja muretsemiseks põhjust pole.

Panelo sõnul juhtus äpardus, kui Duterte proovis motikat pärast hoovis sõitmist parkida.

Go avaldas video, kus on näha pidulikes rõivais ja kiivrita Dutertet öisel ajal hoovis sõitmas. Õnnetust videoklipis näha ei ole.

Pressiesindaja keeldus selgitamast, miks on levib õnnetuse kohta kaks versiooni. Ta rõhutas: «Mistahes lugu see on, oluline on see, et ta on heades kätes ja pole suuremat vigastust.»

Duterte on vanim Filipiinide presidendiks valitud isik ning tema tervise ümber keerlevad pidevalt küsimused. Ta jätab aeg-ajalt üritusi ja kohtumisi vahele ning arutab avalikult oma tervisehädasid.

Ta paljastas 2016. aastal, et võttis mootorrattaõnnetustest saadud selgroovigastuse tõttu valu vaigistamiseks fentanüüli.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles