Enim tagaotsitud naiskurjategijate nimekirjast leiab ka noore Läti julmuri

Tagaotsitav Angelina Sacjuka.

FOTO: Publicitātes foto

Kui Eesti on Euroopa enim tagaotsitavate naiskurjategijate nimekirjas esindatud narkoärikaga, siis Läti on sinna paigutanud noore mõrtsuka.

20-aastane Läti elanik Angelina Sacjuka on Europoli poolt tagaotsitav grupiviisilise eriti raskete kehavigastuste tekitamise ning ohvri surma põhjustamise eest.

2014. aastal, olles veel teismeline, tungis Sacjuka koos kaasosalisega konflikti käigus kallale naisterahvale, tõukas tolle pikali ning peksis julmalt. Saadud roidemurdude ning elutähtsate organite vigastuste tagajärjel ohver suri.

Kuriteo varjamiseks katsid Sacjuka ja tema kaaslane surnukeha puulehtedega ning lahkusid sündmuspaigalt.

Praegu hoiab lätlanna kõrvale talle kohtu poolt mõistetud ligi nelja aasta pikkuse vanglakaristuse kandmisest.

Europol alustas kampaaniat, milles osaleb Euroopa Liidu 21 liikmesriiki, sealhulgas Eesti. Iga osalev riik valis välja ühe enim tagaotsitud naiskurjategija. Nende pildid ja kuriteo kirjeldus on pandud välja erikujundusega veebilehele. Kui keegi on piltidel kujutatud tagaotsitavaid näinud, saab veebilehel olevate linkide vahendusel sellest otse teada anda.

Eestit esindab selles tagaotsitavate seltskonnas 30-aastane Kristi Amberg, kes on süüdi mõistetud narkokaubanduse eest. Kohus mõistis Ambergi süüdi narkootikumide ebaseaduslikus käitlemises suures koguses. Süüdistuse järgi omandas ta 2017. aasta juulist septembrini Tallinnas üle päeva 10–15 grammi kaupa amfetamiini, korra nädalas 1–10 grammi kaupa kokaiini ja korra nädalas 50 milliliitri kaupa GHBd. Omandatud narkootikumid müüs ta edasi.

Esimese taolise kampaania korraldas Europol kolm aastat tagasi. Kolme aasta jooksul on tabatud 69 veebilehe abil tagaotsitud inimest, neist 21 otseselt Europoli veebilehel vahendusel saabunud vihjete abil.

Tagasi üles