Kataloonias sai kokkupõrgetes viga ligi 200 inimest

Meeleavaldus Barcelonas.

FOTO: Imago/ScanPix

Ööl vastu laupäeva sai Kataloonias rahutustes vigastada pea 200 inimest, teatasid võimud.

Barcelonas sai kannatada 152 inimest, kümneid inimesi sai meeleavaldustel viga mujal Kataloonias. Kokku oli vigastatuid ametlikel andmetel 182. 

Kokkupõrked politseiga puhkesid meeleavalduste viiendal päeval. Piirkonnas avaldatakse meelt kohtuotsuse vastu, millega vangistati Kataloonia separatistide liidrid, kes juhtisid regiooni iseseisvusalgatust 2017. aastal. 

Päästeteenistused olid teatanud enne viimaseid kokkupõrkeid juba 500-st rahutustes vigasaanud inimesest. 

Siseministeeriumi teatel võeti ööl vastu laupäeva kinni 83 inimest, enne reedet oli kinni peetud 128 inimest. 

Barcelonas oli laupäeva hommikul kokkupõrgete epitsentrites tunda veel suitsuhaisu ning tänavad on täis klaasikilde, kive ja kummikuule, kõnniteedest on kistud välja sillutiskive.  

Reedel kogunes Kataloonia pealinna Barcelonasse umbes pool miljonit meeleavaldajat. Linnas kuulutati välja ka üldstreik. 

Kuigi enamik protestijaid olid rahumeelsed, siis suur arv meeleavaldajaid süütasid politsei peakorteri lähistel põlengu, politsei ajas nad laiali pisargaasi ja kummikuulidega. Veel süüdati prügikaste Plaza de Catalunya väljaku lähistel. Korrakaitsjad üritasid sadu meeleavaldajaid veekahuriga laiali ajada. 

«Fašismivastane Kataloonia!» hüüdsid paljud meeleavaldajad. «Tänavad on alati meie!»

Politsei hoiatas Twitteris ingliskeelses sõnumis inimesi Barcelona kesklinna suundumise eest. 

Aktivistid blokeerisid samuti Kataloonia peamise maantee Prantsusmaale. 

«Nende demonstratsioonidega seiskame selle suure linna, me kasutame Barcelonat kui mikrofoni,» ütles üks protestija. «See kõik on reaktsioon ebaõiglusele,» sõnas ta. 

Ühe endisest advokaadist meeleavaldaja sõnul oli Hispaania kohtu otsus iseseisvusliidrite suhtes «viimane tilk karikas». 

«Madrid seab Hispaania ühtsuse kõigest ettepoole, sealjuures inimõigustest,» ütles ta AFP-le. 

Barcelona ooperimaja Liceu tühistas kõik õhtused etendused, samuti oli suletud Hispaania peamine turismiatraktsioon Sagrada Familia kirik, mille ette oli kogunenud suur arv meeleavaldajaid.

Tagasi üles
Back