Türgi teatas sõduri hukkumisest relvarahu rikkunud kurdide rünnakus

Türgi sõdurid Süüria piirilinnas Tal Abyadis.

FOTO: Reuters / Scanpix

Türgi kaitseministeeriumi andmeil ründasid Süüria kurdi võitlejad USA vahendatud relvarahust hoolimata Türgi sõdureid, tappes ühe ja vigastades teist.

«Üks meie kangelasest vend sai märtriks ja teine viga terroristide tankitõrje- ja käsirelva tules nende luure- ja vaatlusmissiooni ajal Tal Abyadi piirialal,» teatas ministeerium pühapäeval. 

Armee avas enesekaitseks tule, lisati avalduses. 

Türgi peatas mõneks päevaks oma sõjaoperatsiooni Kirde-Süürias, et anda kurdi vägedele aega taanduda Türgi piiri lähistel asuvast turvatsoonist. 

President Recep Tayyip Erdoğan on esinenud karmide ähvardusega, kui kurdi võitlejad seda ei tee. 

Eile süüdistasid vastaspooled teineteist relvarahu rikkumises. 

Türgi kaitseministeerium teatas täna, et kurdid on korraldanud relvarahu ajal 20 rünnakut. 

«Hoolimata kõikidest vaenulikest sammudest, millega kokkulepet rikuti, sisenes ja väljus 39 sõidukist koosnev konvoi, peamiselt kiirabid, laupäeval Ras al-Ainist», et aidata kaasa vigastatute evakueerimisele, teatas ministeerium. 

Türgi presidendi pressiesindaja İbrahim Kalin ütles, et Ankara peab kurdidega saavutatud relvarahust kinni ning ärgitas USA-d kasutama oma mõjuvõimu, et tagada kurdi võitlejate taandumine. 

Kurdide kõrgeim komandör relvaühendusest Süüria Demokraatlikud Jõud (SDF) Mazloum Abdi ütles AFP-le, et Türgi blokeerib tema vägede taganemist ja üritab süüdistada relvarahu läbikukkumises kurde. 

Türgi pealetungi käigus, mis algas varem sel kuul, on sadu tuhandeid inimesi oma kodudest põgenenud.

Tagasi üles
Back