Soomlastest lennureisijad on ühed maailma suurimad saastajad

Pilt on illustratiivne.

FOTO: Nicolas Economou/ZUMAPRESS.com/Scanpix

Soomlased tekitavad lennureisidega süsinikuheidet elaniku kohta nii palju, et on selle näitajaga maailmas teisel kohal, selgub värskest uuringust.

The International Council on Clean Transportationi (ICCT) avaldatud võrdluse kohaselt tekitavad kõige rohkem süsinikuheidet elaniku kohta singapurlaste lennureisid.

Soomlaste järel on võrdluses kolmandad islandlased, siis austraallased ja britid. Kodumaiste lendudega on esikohal Austraalia oma pikkade siselendude tõttu.

Soomlaste lennureisidest tekkiv süsinikuheide on samal tasemel, kui soomlaste isiklikest autodest tekkiv süsinikuheide.

Reisilende puudutavas uuringus oli arvesse võetud lahkuvad ja saabuvad lennud võrdlusalustest riikidest. Maailmapanga turismitabeli info abil üritati võrdlusest välja võtta turismivoogude tekitatud vead. Ülelende võrdluses arvesse ei võetud.

Singapuri elanike lennureiside tõttu tekitatav süsinikuheite kogus on aastas umbes 1,2 tonni, soomlastel ja islandlastel umbes tonn.

Arvuliselt tekitavad kõige rohkem süsinikuheidet ameeriklaste, hiinlaste, brittide, jaapanlaste ja sakslaste tehtud lennureisid. Kui võrdlusesse oleks sisse pandud ka turistid, tuleks kõige rohkem süsinikuheidet ICCT sõnul Dominikaani vabariiki, Horvaatiasse ja Portugali suunduvatest lendudest.

Tagasi üles