Tuski sõnul kavatseb ta soovitada Brexiti ajapikendust

epa07939774 European Council President Donald Tusk speaks at a debate on the last EU summit and Brexit at the European Parliament in Strasbourg, France, 22 October 2019. EPA/PATRICK SEEGER

FOTO: PATRICK SEEGER/EPA

Euroopa Ülemkogu alaline eesistuja Donald Tusk ütles teisipäeva hilisõhtul, et kavatseb Euroopa Liidu (EL) liidritele soovitada Brexiti ajapikendust.

Tusk oli enne seda öelnud, et konsulteerib ühenduse liidritega Briti taotluse üle pikendada Brexitit 31. jaanuarini.

«Pärast peaminister Boris Johnsoni otsust teha paus lahkumisleppe ratifitseerimises, et vältida leppeta lahkumist, soovitan ma pikenduse heaks kiita,» kirjutas Tusk sotsiaalmeedias.

«Selleks pakun ma juba olemasolevat protseduuri,» lisas Tusk. See tähendab tõenäoliselt seda, et liikmesriikide liidrid ei pea otsustamiseks kogunema erakorralisele kohtumisele.

Tusk kirjutas varem suhtlusvõrgustikus Twitteris, et komisjon võtab tänased tulemused arvesse, ning ootab Ühendkuningriigi valitsuselt selgitusi järgmiste sammude osas. Tusk aga peab samal peab samal ajal ELi liikmesmaade juhtidega konsultatsioone Suurbritannia taotluse üle saada ühendusest lahkumisele ajapikendust kuni 31. jaanuarini 2020.

Tagasi üles
Back