Liibanoni protestijad moodustasid üle riigi ulatuva inimketi
Uuendatud kell 16:18!

Liibanoni meeleavaldajad moodustasid inimketi.

FOTO: EPA / Scanpix

Kümned tuhanded Liibanoni protestijad moodustasid täna üle kogu riigi ulatuva inimketi. 

Meeleavaldajad ühendasid käed Tripolist kuni 170 kilomeetri kaugusel asuva Tyroseni, kett läbis ka pealinna Beirutit. 

«Ma saan kinnitada, et inimkett oli edukas,» ütles üks korraldajatest Julie Tegho Bou Nassif AFP-le.

«Mingit poliitilist nõudmist ei ole, me ainult tahame saata sõnumi, hoides lihtsalt Liibanoni lippude all kätest kinni,» sõnas ta.

Viimastel päevadel on kasvanud pinged julgeolekujõudude ja protestijate vahel, kes tõkestavad teid, nõudes riigi poliitilise süsteemi täielikku ümberkorraldamist.

Valitsusse kuuluva mõjuvõimsa šiialiikumise Hizbollah liider Hassan Nasrallah hoiatas reedel, et üleriigilisi proteste riigi poliitiliste liidrite vastu kasutavad ära välisjõud ning need pole enam spontaansed.

Nasrallah sõnas, et protestid võivad viia riigi kaosesse ja uude kodusõtta, ja andis oma toetajatele käsu tänavatelt lahkuda.

Liibanoni linnades alates 17. oktoobrist tänavatele tulnud protestijad nõuavad kogu riigi poliitilise klassi väljavahetamist, süüdistades paljusid eri parteide taustaga poliitikuid süstemaatilises korruptsioonis.

Meeleavaldused on toonud inimesed ühiselt poliitikute vastu, kes on olnud võimul alates Liibanoni kodusõja lõpust 1990. aastal ja mõned isegi veel kaugemast ajast.

Liibanoni poliitiline süsteem on loodud hoidma tasakaalu riigi eri ususektide: kristlaste, islamiusuliste sunniitide ja šiiitide ning druuside vahel.

Kriitikute sõnul on see eestkostel ja sektantlusel põhinev süsteem hambutu ja vastandab erinevaid ühiskonnarühmi üksteisele. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles