Brexiti vari muudab Briti valimiste tulemuse ennustamatuks

Edenbridge'is Kagu-Inglismaal püstitati täna lõkkepeoks 11 meetrit kõrge papist kuju, kus parlamendi spiiker John Bercow hoiab käes konservatiivist peaministri Boris Johnsoni ja leiboristide juhi Jeremy Corbyni päid.

FOTO: Tom Nicholson / STRINGER / REUTERS / Scanpix

Kuigi peaminister Boris Johnsoni konservatiivid lähevad 12. detsembriks kavandatud Ühendkuningriigi erakorralistele valimistele arvamusküsitluste kohaselt vastu suure ülekaaluga, ei julge enamik analüütikuid tooridele võidupärga kaela riputada, sest kõigi muude küsimuste kohal troonib jätkuvalt Brexit, mis võib panna inimesi valimiskastide juures hülgama oma tavapärast parteieelistust.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Johnson ja opositsiooniliider, Tööpartei esimees Jeremy Corbyn andsid valimiskampaaniale mitteametliku avapaugu juba täna, alustades piikide vahetamist Brexiti ja riigi kulutuste üle.

Ühendkuningriigi parlamendi alamkoda kiitis erakorraliste valimiste toimumise heaks eile õhtul, püüdes sellega lahendada Brexiti küsimuses endiselt püsivat ummikseisu. Johnson sai oma tahtmise häältega 438 poolt ja 20 vastu, kui Corbyn kuulutas, et leiboristid toetavad valmiste korraldamist 12. detsembril, vahendas The Guardian.

Liberaalid ja Šoti Rahvapartei ei hääletanud, kuna nende välja pakutud valmispäev 9. detsember heideti kõrvale. Hääletamata jätsid või hääletasid valimiste korraldamise vastu ka peaaegu pooled Tööpartei saadikud.

Tagasi üles