Prantsuse sõjalennukid hävitasid Kirde-Iraagis IS-i tunnelid

Prantsuse hävitaja Rafale.

FOTO: KARIM SAHIB / AFP

Prantsuse sõjalennukid pommitasid Kirde-Iraagis äärmusrühmitusele Islamiriik (IS) kuuluvat mitut «peidikut ja tunnelit», teatas reedel Prantsuse valitsus. 

Prantsusmaa ei kavatse IS-ile «puhkust anda», kirjutas Prantsuse kaitseminister Florence Parly Twitteris. IS-iga seotud džihadistid on korraldanud Prantsusmaal mitu terroriakti, sealjuures 2015. aasta terrorirünnaku novembris Pariisis, milles hukkus 130 inimest. 

«Lähis-Ida on näinud viimasel ajal mitmeid tagasipöördeid,» kirjutas kaitseminister, viidates tõenäoliselt ka USA vägede väljaviimisele Kirde-Süüriast, mis kriitikute sõnul võib aidata kaasa IS-i tugevnemisele.

«Prantsuse positsioon on jäänud samaks ning selle meelekindlus võidelda terrorismi vastu on elus,» kirjutas Parly. 

Prantsusmaa kuulub USA juhitud sõjalisse koalitsiooni, mis on viinud läbi õhulööke IS-i vastu Iraagis ja Süürias alates 2014. aastast. 

Neljapäevase rünnaku eesmärk oli hävitada «mitu tunnelit, mida Daesh (Islamiriik) kasutab oma sammude tagalana ning nõrgestada selle logistilist ja sõjalist võimekust regioonis,3 teatas Prantsuse peastaap.  

IS-i liider Abu Bakr al-Baghdadi hukkus eelmisel nädalal USA eriväelaste operatsioonis. Islamiriik nimetas Abu Ibrahim al-Hashimi al-Quraishi rühmituse uueks liidriks. 

Washingtonis kohtuvad 14. novembril IS-i vastase koalitsiooni 30 riigi ministrid, et arutada «järgmisi meetmeid koalitsiooni kohalolu suurendamiseks Kirde-Süürias», ütles USA ametnik varem sel nädalal AFP-le.

Tagasi üles