Greta Thunberg otsib küüti tagasi üle Atlandi

16 year old environmental activist Greta Thunberg has been elected “Woman of the Year in Sweden” March 8, 2019. Greta rose to fame when starting a schools strike for the climate outside the Parliament building in Stockholm Sweden. Foto: Anna-Karin Nilsson/ EXP / TT / kod 7141 ** OUT Aftonbladet, Barometern **

FOTO: Anna-Karin Nilsson/EXP/TT / EXPRESSEN

Teismeline keskkonnaaktivist Greta Thunberg oli jõudnud Rootsist paadi, rongi ja elektriautoga poolele teele Tšiilisse, kui järgmiseks kuuks kavandatud kliimakohtumine Santiagos ootamatult ära jäeti. 

Kuid kui reedel teatati COP25 uuest toimumispaigast Hispaanias, ei kergitanud 16-aastane Thunberg kulmugi, vaid palus lihtsalt küüti tagasi üle Atlandi. 

«Kuna #COP25 on ametlikult Santiagost Madridi kolitud, vajan ma veidi abi,» kirjutas ta Los Angelesest Twitteris. «Tuleb välja, et tegin maailmale pool tiiru peale, kuid vales suunas :)» 

«Nüüd pean leidma võimaluse Atlandi ületamiseks novembris ... Kui keegi saab aidata mul transporti leida, oleksin nii tänulik,» ütles neiu, kes keeldub kaasneva süsinikuheitme tõttu lennureisidest. 

Thunberg on oma palju kajastust leidnud teekonnal seilanud heitmevaba jahiga Inglismaalt New Yorki, sõitnud läbi Põhja-Ameerika rongiga ja Arnold Schwarzeneggerilt laenatud elektriautoga.

Ta oli üks umbes 25 000 delegaadist, keda oodati Santiagosse ÜRO kliimakohtumisele, kuni Tšiili sel nädalal vägivaldsete valitsusvastaste protestide tõttu selle korraldamisest loobus. 

ÜRO teatas reedel, et COP25 leiab lõpuks aset Madridis ning seda algselt kavandatud kuupäevadel 1.–13. detsembrini.

Rootsi koolitüdruk kerkis avalikkuse vaatevälja mullu augustis, kui ta istus üksi protestides Rootsi parlamendi trepil, käes plakat «Koolistreik kliima nimel».

Õpilased kogu maailmas on läinud kaasa tema kampaaniaga «Reeded tuleviku nimel», mille eesmärk on sundida valitsusi astuma samme kliimamuutuste vastu. 

Tagasi üles
Back