E, 25.09.2023

IBM: näotuvastustehnoloogiat tuleb reguleerida, mitte keelata

Facebook
Comments
IBM-i logo.
IBM-i logo. Foto: Reuters / Scanpix

Näotuvastustehnoloogiat tuleks detailselt reguleerida, mitte keelata, märkis teisipäeval oma avalduses USA ettevõte IBM. 

Poliitikaloojad peaksid aru saama, et mitte kogu tehnoloogia, mida klassifitseeritakse «näotuvastuseks», pole sama, kirjutas IBM oma kodulehel. 

Hirm tehisintellekti rakendamise suhtes näotuvastustehnoloogias on mõistlik, märkis ettevõte. 

«Sellest hoolimata, täielik keeld tehnoloogiale ei ole vastus muredele konkreetsete rakendamisjuhtumite suhtes,» ütles IBM-i privaatsusjuht Christina Montgomery ja ettevõtte poliitika kaasjuht Ryan Hagemann.

«Selliste ulatuslike regulatsioonivõrkude kehtestamine võib vägagi tõenäoliselt viia selleni, et jääme ilma selle tehnoloogia - võimalik, et elupäästvatest - hüvedest,» kirjutati. 

Näotuvastustehnoloogia kasutamine turvasfääris ning korrakaitse poolt on käivitanud USA-s arutelu, kirjutas AFP. 

Mitmed USA linnad nagu San Francisco on keelanud selle tehnoloogia kasutamise valitsuse poolt ning privaatsusaktivistid on kutsunud andma garantiisid süsteemis leiduvate võimalike vigade ja profileerimise vastu. 

USA ettevõte Amazon teatas hiljuti, et toetab näotuvastustehnoloogia reguleerimist ning Microsoft teatas mullu, et võtab vastu põhimõtted tehnoloogia kasutamise kohta, et vältida «düstoopilist» tulevikku.

Kõige parem suund oleks tehnoloogia «täpne reguleerimine» juhtumite puhul, kus on «suurem oht ühiskondlikuks kahjuks», kirjutas IBM. 

Täiemahuline keeld takistaks näiteks päästjatel loodusõnnetuste korral ohvreid kiiresti tuvastada, teatas IBM. Elanike massiline järelevalve ja rassipõhine profileerimine peaks aga olema keelatud.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles