Arheoloogid teatasid tohutust mammutiluude leiust Mehhikos

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Mehhikost leitud mammutiluud.
Mehhikost leitud mammutiluud. Foto: AFP / Scanpix

Arheoloogid teatasid eile ajaloo suurimast mammutisäilmete leiust, kui Mehhiko keskosas toodi päevavalgele ühtekokku umbes 800 luud, mis kuulusid vähemalt 14 isendile.

Veel enam, nad usuvad, et leidsid esimese inimeste valmistatud mammutilõksu, mida kasutati tohutute rohusööjate küttimiseks 14 000 aastat tagasi, teatas Mehhiko antropoloogia- ja ajalooinstituut.

«Tegemist on suurima omalaadse leiuga, mis eales tehtud,» seisab instituudi avalduses.

Skelettide osad leiti Tultepecis paiga lähedal, kus president Andrés Manuel López Obradori valitsus tahab rajada Mexico uue lennuvälja. 

Osal luudest on märke, et loomi kütiti, mis viis eksperdid järeldusele, et nad on leidnud ka maailma esimese mammutilõksu. 

«Mammutid elasid siin tuhandeid aastaid. Karjad kasvasid, paljunesid, surid, neid jahiti... Nad elasid kõrvuti teiste liikidega, muu hulgas hobuste ja kaamelitega,» lausus arheoloog Luis Cordoba ajakirjanikele. 

Teadlaste sõnul elas leiu piirkonnas vähemalt viis mammutikarja. 

Mehhikos on varemgi mammutiluid leitud. 1970. aastatel avastasid mammuti säilmed metrood ehitanud töölised.

Tagasi üles