Hispaanias kinnitati esimene dengue sugulisel teel levimise juhtum

Seni arvati, et haigus levib ainult sääskedega. Munitsipaaltöötajad puhastavad El Dorado korterit dengueviiruse levikust.

FOTO: YURI CORTEZ/AFP/Scanpix Baltics

Hispaanias leidis kinnitust esimene dengue viiruse sugulisel teel levimise juhtum, teatasid arstid. 

Seni arvati, et haigus levib ainult sääskedega. 

Leid puudutab 41-aastast Madridi meest, kes nakatus viirusesse pärast seksuaalvahekorda oma meessoost partneriga, kes oli saanud viiruse Kuubal sääsehammustuse kaudu, ütles Susana Jiménez Madridi tervishoiuametist. 

«Analüüsiti nende spermat ja selles oli näha, et neil mitte ainult ei olnud denguet, kuid see oli täpselt sama viirus, mis levib Kuubal,» ütles Jiménez.

Ühes hiljuti avaldatud teadusartiklis kajastati ka juhtumit, kus dengue võis levida mehe ja naise seksuaalvahekorra kaudu, ütles ta.

Denguepalavik on sääskedega leviv viirusnakkushaigus. Sellele on iseloomulik äge algus kõrge palaviku, pea-, liiges-, lihas- ja seljavaluga. Kolme kuni viie ööpäeva möödudes tekib lööve. Üldjuhul haige paraneb.

Denguesse nakatuvad tavaliselt inimesed, kes reisivad kuumematesse piirkondadesse Kagu-Aasias, Aafrikas, Austraalias, samuti Kariibi mere piirkonnas ning Lõuna- ja Kesk-Ameerikas. 

Tagasi üles