Viimased Venemaa vaalavangla loomad on taas vabad

Asjatundjad tõstmas 5. novembril uurimislaeva pardale valgevaala Venemaa Kaug-Idas Primorjes asuvast nõndanimetatud vaalavanglast.

FOTO: TASS / Scanpix

Asjatundjad lõpetasid täna viimaste valgevaalade vabastamise Vene nõndanimetatud vaalavanglast. 

«Kolmkümmend üks valgevaala lasti täna Primorje krais Uspenija lahte. See oli viimane partii, vaalavanglas rohkem loomi pole,» teatas Venemaa kalamajanduse ja okeanograafia uurimisinstituudi Kaug-Ida filiaal. 

Operatsioon 50 valgevaala vabastamiseks algas teisipäeval. Üheksateist looma lasti Lazo looduskaitsealal asuvasse Uspenija lahte reedel, veel 31 vaala täna üheaegselt kahelt laevalt.

Protsessi jälgisid Venemaa Greenpeace'i esindajad.

Loomade vabastamist vaalavanglast alustati juuni lõpus. Neid veeti autode ja jõelaevadega nende püügikohta Ohhoota meres. Vabastamise skeemi muudeti ilma halvenemise tõttu. 

2018. aastal püüti Ohhoota merest 12 mõõkvaala ja 90 valgevaala, et müüa need edasi okeanaariumidesse ja delfinaariumidesse. Nad paigutati Nahhodka linna lähedal Srednjaja lahes tarandikesse, mida looduskaitsjad nimetasid vaalavanglaks. Märtsis selgus, et seal on ka kuus morsapoega.

Pärast avalikkuse sekkumist tuvastas peaprokuratuur ja juurdluskomitee, et loomad püüti mitut seadust rikkudes. 

Uurimiskomitee algatas haldusasja loomad püüdnud ettevõtete Afaklina, Belõi Kit, Okeanarium DV ja Sotši Delfinaarium vastu.

Tagasi üles