Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Kreml: Vostotšnõi kosmodroomi ehitusel varastati iga kümnes rubla

Sojuz-2 start Vostotšnõi kosmodroomil. FOTO: Valery Šarifulin/TASS/Scanpix

Vostotšnõi kosmodroomi ehitamiseks eraldati 91 miljardit rubla, millest pandi kõrvale 11 miljardit, ütles Kremli pressisekretär Dmitri Peskov.

«Kokku riisuti 11 miljardit rubla. Tagasi saadi 3,5 miljardit rubla,» märkis Peskov ajakirjanikele. «Kokku eraldati Vostotšnõi ehituseks 91 miljardit rubla. Sellest kasutati ära 66 miljardit rubla.»

Praeguseks on 19 objektist pooleli veel viis, sõnas Peskov, kelle sõnul algatati esimeses järgus 128 kriminaalasja, mis hiljem ühendati 32 kriminaalasjaks.

Vastuseks küsimusele, kas Vostotšnõi ehituselt on oodata veel uusi kriminaalasju, kordas Peskov: «Juurdluskomitees on menetluses viis kriminaalasja.»

Vene president Vladimir Putin leidis, et Vostotšnõi kosmodroomil ei ole siiamaani suudetud korda luua ning vaatamata suurele hulgale kriminaalasjadele ja tegelikele vanglakaristustele, varastatakse endiselt sadu miljoneid, kirjutas täna ajaleht Kommersant.

«Sada korda on öeldud: töötage läbipaistvalt, eraldatakse suuri rahasid, projektil on üleriigiline iseloom! Ei, varastavad sadade miljonite kaupa, sadade miljonitega! Juba mitukümmend kriminaalasja on algatatud, kohus hulga otsuseid langetanud, inimesed istuvad vangis. Ei, mõistlikku korda ei ole seal siiamaani suudetud luua,» ütles Putin uudisteagentuuri TASS teatel valitsuse istungil.

Amuuri oblastisse rajatav Vostotšnõi kosmodroom on Venemaa esimene riiklik tsiviilkosmodroom. Selle ehitustööd algasid 2012. aastal. Peaprokuratuur tuvastas ehitusel 2014.-2018. aastal 17 000 rikkumist ja algatas 140 kriminaalasja. Kogukahju hinnatakse rohkem kui kümnele miljardile rublale.

Tagasi üles
Back