Thunberg: Trumpi äärmuslikkus avab kliimamuutuse osas inimeste silmi

Teismeline Rootsi kliimaaktivist Greta Thunberg teisipäeval USA Virginia osariigis katamaraani "La Vagabonde" pardal.

FOTO: NICHOLAS KAMM/AFP/Scanpix

Rootsi teismelise kliimaaktivisti Greta Thunbergi sõnul on USA presidendi Donald Trumpi kliimamuutuse salgamine sedavõrd äärmuslik, et see on andnud hoogu liikumisele planeedi soojenemise pidurdamiseks. 

Thunberg ütles Põhja-Ameerikast lahkumise eelõhtul usutluses AFP-le, et Trumpi äärmuslikkus kliimamuutuse küsimuses ja äärmuslikud väljaütlemised on pannud inimesi silmi avama. 

Peaaegu kolm kuud Põhja-Ameerikas veetnud Thunberg andis intervjuu USA Virginia osariigi idaranniku linnas Hamptonis, kus ta valmistub alustama kolmapäeva varahommikul teekonda Euroopasse. 

«Ma mõtlesin siis, kui ta ametisse valiti, et inimesed peavad nüüd viimaks silmad avama,» sõnas aktivist. «Sest tundub, et kui me jätkame lihtsalt vanaviisi, ei juhtu mitte midagi. Seega võib-olla tuleb ta kasuks.» 

Thunberg pidi osalema detsembris Tšiilis ÜRO kliimakonverentsil, kuid Tšiili võimud olid sunnitud rahutuste tõttu ürituse ära jätma. Aktivist naaseb Euroopasse, sest konverents viidi üle Madridi.  

Thunberg seilab Euroopasse austraallaste Elayna Carausu ja Riley Whitelumi katamaraanil. Just nemad vastasid sotsiaalmeedias koolitüdruku abipalvele pakkuda keskkonnasõbralikku ookeaniületust tagasi Euroopasse. 

Esialgu talve Ühendriikides veeta kavatsenud Carausu ja Whitelum nõustusid viima Greta ja tema isa Svante Thunbergi Euroopasse oma 14-meetrisel katamaraanil «La Vagabonde».

Tagasi üles
Back