Venemaa tugevdab oma uut baasi Põhja-Süürias Qamishli lähedal

Vene sõdurid koos Türgi ametivendadega ühispatrullil Kirde-Süürias Hasakeh´ provintsis 1. novembril.

FOTO: DELIL SOULEIMAN/AFP/Scanpix

Venemaa tugevdab oma uut baasi Põhja-Süürias Türgi piiri lähistel ja viib sinna vägesid ja varustust, vahendas riigitelevisioon neljapäeval.

Kaks Mi-35 ründekopterit ja transpordikopter viidi Hmeimimi baasist Vahemere ääres Qamishli lennujaama Kirde-Süürias, vahendas Vene sõjaväe telejaam Zvezda. Põhja-Süürias patrullivate kopterite kaitsmiseks viidi sinna ka õhutõrjesüsteem Pantsir.

Lennujaam kurdide kontrollitud Qamishli lähistel on Süüria sõja vältel püsinud režiimi kontrolli all. Hiljuti on tulnud teateid, et Venemaa peab läbirääkimisi selle pikaajaliseks liisimiseks.

«Valveks eraldatakse sõjaväepolitsei, erivahendid, masinad, kütus pidevateks lendudeks. Umbes kümme masinat,» ütles Vene õhujõudude Qamishli komandantuuri ülem Timur Hodžajev.

«Eesmärk on tagada rahu,» lisas ta.

Venemaa sõjavägi on hakanud Kirde-Süürias kanda kinnitama pärast seda, kui president Donald Trump USA väed sealt oktoobris välja tõi. See avas tee Türgi sõjalisele pealetungile sealsetele kurdidele.

Pealetung lõppes leppega, mille järgi peavad kurdi väed piirialadelt, nende seas Qamishlist, taanduma. Türgi ja Venemaa on selle tagamiseks alustanud piirkonnas ühispatrulle.

Novembris kohtus USA sõjaväe esindaja Qamishli lähistel kurdi ametnikega. Kohtumisel osalenud allikas ütles AFP-le, et Ühendriikide väed tahavad piirkonda naasta.

Kolmapäeval nägid AFP korrespondendid Qamishlist idas asuvas külas USA sõjaväekonvoid.

Tagasi üles