Kagu-Prantsusmaal on 300 000 majapidamist lume tõttu elektrita

Lumetorm neljapäeval Prantsusmaa kaguosas Isère'i departemangus.

FOTO: MOURAD ALLILI MOURAD/SIPA/MOURAD ALLILI MOURAD/SIPA/Scanpix

Prantsusmaa kaguosas sadas neljapäeva õhtul maha paks lumi, 300 000 majapidamist jäi elektrita, inimene jäi kukkuva puu alla ja sai surma ning jää häirib raudtee- ja maanteeliiklust.

Isère'i departemangus kukkus lumekoorma raskuse all murdunud puu peale 63-aastasele mehele, kes üritas teed langenud puudest puhastada, ütlesid ametnikud.

Elektrivõrgufima Enedis teatel oli reede hommikul vooluta 300 000 Drôme'i, Ardèche'i, Isère'i ja Rhône'i departemangu majapidamist. Piirkonnas asuvad ka suured linnad Lyon ja Grenoble.

«See on erakordne olukord, sest lumi on koondunud ühte piirkonda ning on tekitanud elektriliinidele tõsist kahju,» ütles firma pressiesindaja.

Alpide lähedal sadas kõrgemates kohtades maha kuni 30 sentimeetrit lund, madalamatel aladel nagu Lyoni lennuväljal, tuli lund 15 cm.

Ilmateenistus Météo-France tühistas reede hommikuks enamiku reisihoiatusi, kuid Saône-et-Loire' departemangus palutakse inimestel lume ja musta jää tõttu valvsus säilitada.

Rongifirma SNCF ütles, et raudteele kukkunud puude ja okste tõttu on Lyoni ja Grenoble'i lähedal kolmel liinil liiklus vähemalt reede pärastlõunani peatatud.

Öösel tuli mitmest teele seisma jäänud rongist inimesed evakueerida.

Neljapäeval peatati veokiliiklus suurema kasutusega teedel, et vältida ummikute teket. Reedese päeva jooksul piirangud ilmselt tühistatakse.

Mitmes piirkonnas ei liigu koolibussid.

Tagasi üles