iDeal kampaania

Läti sõjaväe juht ärgitab riiki vaatama ohtude hindamisel Venemaast kaugemale

NATO õppus Iron Spear 2019 Lätis Adaži sõjaväebaasi lähedal 11. oktoobril.

FOTO: VALDA KALNINA / EPA / Scanpix

Läti ei tohiks eeldada oma kaitsekontseptsioonis, et tal on vaid üks potentsiaalne vastane, ütles relvajõudude juht Leonīds Kalniņš.

Kalniņš selgitas portaalile Sargs.lv, et Läti naaber Venemaa on viimastel aastatel näidanud valmidust nihutada oma piire sõjalise jõuga. Kuigi Venemaa on käitunud agressiivselt, siis ei tohiks Läti oma kaitsekontseptsioonis eeldada, et tal on vaid üks potentsiaalne vastane.

Ta rõhutas, et relvajõud on alati üritanud vältida valjuhäälsetest avaldustest, kus nimetatakse konkreetset riiki võimalikuks ohuallikaks, sest küberohud või infosõjad ja propagandakampaaniad võivad tulla ka mujalt.

«Meie töö on anda võimalikult suur hulk kaitsevõimekusi, ükskõik kes meid rünnata võib. See on ainus viis, kuidas saame olla valmis. Oleks viga, kui äkitselt nimetaksime ohuks vaid Venemaad,» ütles ta.

«Sel juhul asume oma võimekuste arendamisel väga kitsale teele, mis teiste ohtude äkitsel ilmnemisel võib osutuda liiga kitsaks. See peaks olema laiem. Paigas peab olema süsteem, et vastata mis tahes rünnakule,» tunnistas Kalniņš.

Tagasi üles