Puiduvargad rüüstavad Rumeenia laasi ja tapavad metsavahte

  • Nappi 420-eurost kuupalka arvestades on metsavahi amet Rumeenias väga ohtlik.
  • Okroobris lõpetas kuul seljas puiduvargad tabanud metsavaht.
  • Kuu varem peksti tema kolleeg sarnases olukorras kirvega surnuks.
  • Hoolimata lubadustest pole Rumeenia valitsus suutnud metsavargusi kontrollida.

Kesk-Rumeenias asuvas Făgărașe mäestikus Nucșoara lähistel on nõlvad puudest tühjaks langetatud ning maastikku katavad sügavad veokijäljed.

FOTO: DANIEL MIHAILESCU / AFP / Scanpix

Nagu sügavad kortsud lõikuvad mudased teerajad läbi Rumeenia mägise Valea Rea piirkonna elutute nõlvade, näidates agressiivse ebaseadusliku metsaraie ulatust. Seejuures ei ähvarda kontrollimatu puude langetamine ainult regiooni haruldasi metsi, aga ka inimelusid.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Aina kasvavas vägivallas on Rumeenia eri osades viimase kuu jooksul tapetud kaks metsavahti, kui nad püüdsid peatada väidetavaid puiduvargaid.

Need traagilised juhtumid on toonud tuhanded rumeenlased, sealhulgas sajad metsavahid tänavatele nõudma, et valitsus pingutaks rohkem metsade ja nende valvurite kaitsmise nimel.

Riigimetsi haldava ettevõtte Romsilva andmeil on alates 2014. aastast rünnakutes kannatada saanud 185 metsavahti. Kümmekond AFPga vestelnud metsavahti rääkisid, et neid on pekstud, taga aetud või ähvaratud oma töö tõttu.

«See on väga ohtlik töö, eriti arvestades, et ma pean jälgima üksinda tuhandet hektarit metsa,» lausus 43-aastane Valentin Dirig, kes on Edela-Rumeenias Neamți maakonnas töötanud metsavahina viimased 15 aastat.

Greenpeace’i hinnangul võetakse igal aastal riigis ebaseaduslikult maha 20 miljonit kuupmeetrit puitu.

Tagasi üles