Kasvav kuumus ja tuul ähvardavad muuta Austraalia maastikutulekahjud senisest veelgi ulatuslikumaks ning kolmele osariigile on antud hoiatus, et oodata on põlenguperioodi rängimat olukorda.

Üha kerkiva temperatuuri tõttu anti Lõuna-Austraalia osariigis täna katastroofihoiatus, mis on üldse kõrgeim võimalik ohutase. Victoria osariigi osas piirkondades anti juba eile katastroofihoiatus ning oht kasvab ka Tasmaanias.

Lõuna-Austraalia osariigis on temperatuur kohati küündinud 45 kraadini ning tuule kiiruseks on mõõdetud kuni 90 kilomeetrit tunnis.

Uute põlengute vältimiseks lülitati elekter välja 10 000 kodus ja ettevõttes.

«Kõik osariigi osad on praegu ohus ning tekkida võivad põlengud, mida tuletõrjujad ei suuda kontrollida,» lausus BBC-le kohaliku päästeteenistuse pressiesindaja.

Päästjad võitlemas leekidega Colo Heightsi lähistel Sydneyst edelas.

FOTO: DEAN LEWINS / EPA / Scanpix

Lõuna-Austraalia osariigis on viimased üheksa kuud olnud ajaloo kõige kuivemad ning märkimisväärset vihmasadu ei ennustata ka eelolevateks kuudeks.

Victoria osariigi põhjaosas on palutud inimestel kohe evakueeruda.

«Ärge olge seal. Kui tulekahju puhkeb, ei jää te ellu,» toonitas kohalik tuletõrjejuht Steve Warrington ajalehega The Age vesteldes.

Tuletõrjuja Colo Heightsi lähistel Sydneyst edelas.

FOTO: DEAN LEWINS / EPA / Scanpix

Tasmaanias on hoiatatud, et juhul kui peaks puhkema põleng, oleks seda äärmiselt raske kontrollida. Uus-Lõuna-Walesis ja Queenslandis on ametnikud aga öelnud, et ilmastikutingimused võivad muuta põlenguid võimsamaks.

Kopter heitmas vett põlengukoldele Colo Heightsis.

FOTO: Stringer/Reuters/Scanpix

Läinud kuul alguse saanud maastikupõlengud on seni nõudnud kuue inimese elu. Uus-Lõuna-Walesis ja Queenslandis on tuleroaks langenud üle 500 maja.

Austraalia suurim linn Sydney mattus eile tihedasse suitsu, millest põhjustatud terviseprobleemide tõttu sai kiirabi kümneid väljakutseid.

Eile mattus Sydney tihedasse suitsupilve.

FOTO: Stringer/Reuters/Scanpix

Tulekahjudes on kannatada saanud ka paljud metsloomad ning eriti koaalad, kes ei suuda ise leekide eest pageda.

Silt «Koaalad elavad siin» põlenud metsas Taree linnas.

FOTO: WILLIAM WEST / AFP / Scanpix

Lake Innesi looduskaitsealalt leekidest päästetud koaala nimega Anwen Port Macquarie koaalakliinikus.

FOTO: STEFICA BIKES / REUTERS / SCANPIX