Austraalia ja Holland lõhkusid ecstasyt smugeldanud suure võrgustiku

Ecstasy-tabletid.

FOTO: Reuters

Austraalia ja Hollandi politsei lõhkus suure uimastismugeldamise võrgustiku, mis hoidis ära miljonite ecstasy-tablettide jõudmise Austraaliasse, ütlesid ametnikud reedel.

Ühe ministri sõnul oli uimastite saabumine ajastatud Austraalia Queenslandi keskkooliõpilaste traditsioonilisele peonädalavahetusele, mis toimub sel nädalal.

Holland ja Austraalia konfiskeerisid Hollandis ja Belgias ühisoperatsiooniga 200 miljoni dollari väärtuses ecstasy peamist koostisosa MDMAd. Lisaks esitati süüdistused 11 inimesele, kellest üks on austraallanna, lisasid ametnikud.

«See on üks tähtsamaid operatsioone kõigi meie ametkondade koostöö ajaloos,» ütles siseminister Peter Dutton, kes juhib Austraalia politseid ja julgeolekuameteid.

Pärast kuudepikkust operatsiooni saadi augustis Hollandis Rotterdami sadamas kätte umbes 700 kilo kristallilist MDMA-d, ütles Austraalia politsei.

Seejärel otsisid Hollandi politseinikud 5. novembril Hollandis ja Belgias läbi 15 asukohta, paljastades kaks laborit, veel MDMAd ja 50 tonni lähtekemikaale.

«Usume, et see kuritegelik võrgustik oli seotud MDMAga ja suutis seda toota tuhandetes kilodes, millest saab teha miljoneid tablette, mis pidid lõppastmes ilmselt jõudma Austraaliasse,» ütles kõrge Hollandi politseinik Andy Kraag.

Kraag ütles Brisbane'is toimunud pressikonverentsil, et konfiskeeritud MDMAst oleks saanud teha rohkem kui 10 miljonit ecstasy-tabletti.

Duttoni sõnul viitas võrgustiku tegevus, et smugeldajad lootsid lõigata kasu nõndanimetatud kooliõpilaste nädalast, mil tuhanded keskkooliõpilased lähevad  Queenslandi randadele pidutsema.

«Ajastus oleks tähendanud, et need tabletid oleksid jõudnud tänavatele konkreetselt siin Queenslandis täpselt enne kooliõpilaste nädalat,» lisas ta.

Kraagi sõnul oli Euroopas kinnipeetute seas mitu ühe Hollandi smugeldajate võrgustiku tähtsat liiget. Oodata on veel kinnipidamisi, lisas ta.

«Tahame võtta sihikule kogu ahela.»

Tagasi üles