T, 26.09.2023

USA kehtestas Iraani ministrile sanktsioonid seoses netipiirangutega

Facebook
Comments
Mohammad Javad Azari Jahromi.
Mohammad Javad Azari Jahromi. Foto: Vahid Salemi/AP

USA rahandusministeerium teatas reedel, et kehtestas seoses internetipiirangutega sanktsioonid Iraani informatsiooni- ja kommunikatsiooniministrile Mohammad Javad Azari Jahromile.

«Me kehtestame sanktsioonid Iraani ministrile seoses internetile ligipääsu piiramisega, mille seas ka populaarsed suhtlusrakendused, mis aitavad kümnetel miljonitel iraanlastel pidada ühendust ülejäänud maailmaga,» ütles rahandusminister Steven Mnuchin.

«Iraani liidrid teavad, et vaba ja avatud internet paljastab nende ebaseaduslikkuse ning seega tsenseerivad nad internetti režiimivastaste protestide mahasurumiseks,» lisas Mnuchin.

USA president Donald Trump süüdistas neljapäeval Iraani valitsust internetile ligipääsu sulgemises põhjusel, et Teheran üritab varjata surma ja tragöödiat tänavameeleavaldustel.

«Iraan on muutunud niivõrd ebastabiilseks, et režiim pani kogu oma internetisüsteemi seisma, et rahvas ei saaks rääkida riigis toimuvast tohutust vägivallast,» teatas Trump suhtlusvõrgustikus Twitter.

«Nad ei taha mingit läbipaistvust, arvates, et maailm ei saa teada surmast ja tragöödiast, mida Iraani režiim põhjustab,» lisas president.

Iraani valitsus teatas teisipäeval, et lubab taas ligipääsu internetile, kui ollakse kindlad, et seda ei kuritarvitata seoses vägivaldsete meeleavaldustega. Islamivabariigis on internetikasutamine olnud blokeeritud pärast kütusehinna tõstmise järel puhkenud rahutusi. 

Meeleavaldused puhkesid pärast teadaannet, et bensiini hind tõuseb kuni 200 protsendi võrra. 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles