iDeal kampaania

Uut elu ihkavad Bangladeshi piraadid loovutasid relvad

Bangladeshi piraadid siseminister Asaduzzaman Khanile relvi loovutamas.

FOTO: AFP / Scanpix

Ligi sada väidetavat piraati andis täna Bangladeshi kaguosas peetud tseremoonial ametlikult alla politseile, tõotades vahetada oma tormilise elu ookeanil vaiksema vastu maismaal.

Ametiisikute sõnul loovutasid 96 mereröövlit umbes 155 isevalmistatud relva, 300 padrunit ning tööriistu relvade ja laskemoona valmistamiseks. 

Tseremooniat Maheshkhali linnas oli tulnud jälgima tuhandeid kohalikke. 

«Me andsime osana rehabilitatsioonileppest igaühele 50 000 takat (umbes 590 USA dollarit), et alustada uut elu,» ütles kohalik politseiülem Masud Hossain.

«Piraate on süüdistatud hirmuvalitsuses riigi kagurannikul – mõrvades, röövides, inimröövides ja vargustes,» lausus üks politseinik. 

Neile ei antud rikkumiste eest armu, kuid nende alistumist vaadeldakse igal võimalikul kohtuprotsessil kui kergendavat asjaolu, lisas ta.

Mereröövlid omalt poolt ütlesid end olevat väsinud põgenemast ning avaldasid soovi uut elu alustada. 

«Ma loodan, et te ei naase kunagi vana ameti juurde ja jätate meelde täna antud tõotuse,» lausus piraatidele siseminister Asaduzzaman Khan.

«Jumala abiga asjad paranevad,» ütles tseremooniat jälginud kalur Mohammad Ishaq. «Nad on meid sageli pantvangi võtnud, röövinud saagi ning põhjuseta peksnud.»

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles