P, 5.02.2023

USA kannab Mehhiko narkokartellid terroriorganisatsioonide nimekirja

BNS
USA kannab Mehhiko narkokartellid terroriorganisatsioonide nimekirja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
President Donald Trump talks to the media on his way to the Marine One helicopter, Wednesday, Nov. 20, 2019, as he leaves the White House in Washington, en route to Texas. (AP Photo/Patrick Semansky)
President Donald Trump talks to the media on his way to the Marine One helicopter, Wednesday, Nov. 20, 2019, as he leaves the White House in Washington, en route to Texas. (AP Photo/Patrick Semansky) Foto: Patrick Semansky/AP

USA kannab Mehhiko narkokartellid terroriorganisatsioonide nimekirja, teatas teisipäeval USA president Donald Trump.

Novembri alguses oli Trump kutsunud alustama Mehhiko narkokartellide vastu sõda pärast seda, kui riigi põhjaosas sai tulistamises surma üheksa USA-Mehhiko topeltkodakondsusega mormooni. 

«Kas te kavatsete määratleda need kartellid Mehhikos terrorirühmitustena ja alustada nende ründamist droonidega?» küsis konservatiivne meediategelane Bill O'Reilly Trumpilt usutluses, mis riputati tema isiklikule veebilehele. 

«Nad saavad lisatud. Ma töötasin selle kallal viimased 90 päeva. Te teate, et see pole niisama lihtne. Tuleb läbida vastav protsess,» lausus Trump vastuseks. 

Mehhiko välisministeerium teatas seejärel, et on võtnud USA ametnikega ühendust, et aru saada presidendi märkuste tähendusest ja haardest. 

Ministeeriumi teatel taotleb Mehhiko võimalikult kiiresti kõrgetasemelist kohtumist Mehhiko positsiooni esitamiseks ja USA seisukohtade ärakuulamiseks. 

Mehhiko taotleb kõnelusi edu saavutamiseks riigi organiseeritud kuritegevusele Ühendriikidest saabuvate relvade ja raha voo ning vastassuunas liikuva uimastite voo peatamisel. 

Välisminister Marcelo Ebrard kuulutas Twitteris, et Mehhiko ei luba kunagi ühtegi tegu, mis tähendaks riigi suveräänsuse rikkumist. 

Tema sõnul on Mehhiko ametnikud Washingtonile selgeks teinud oma seisukohad ja otsustavuse tegeleda piiriülese organiseeritud kuritegevusega. 

Märksõnad
Tagasi üles