P, 5.02.2023

Kerry toetab demokraatide presidendikandidaadina Bidenit

BNS
Kerry toetab demokraatide presidendikandidaadina Bidenit
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Former Vice President Joe Biden speaks during the U.S. Democratic presidential candidates debate at the Tyler Perry Studios in Atlanta, Georgia, U.S. November 20, 2019. REUTERS/Brendan McDermid
Former Vice President Joe Biden speaks during the U.S. Democratic presidential candidates debate at the Tyler Perry Studios in Atlanta, Georgia, U.S. November 20, 2019. REUTERS/Brendan McDermid Foto: BRENDAN MCDERMID/REUTERS

USA endine demokraadist välisminister John Kerry, kes kaotas 2004. aasta presidendivalimistel vabariiklasele George W. Bushile, teatas neljapäeval, et toetab järgmise aasta valimistel demokraatide presidendikandidaadina endist asepresidenti Joe Bidenit. 

Kerry (75) teatas avalduses, et aastatel 2009–2017 USA eelmise presidendi Barack Obama valitsuses asepresidendina töötanud ja senatis pikki aastaid Delaware'i osariiki esindanud Biden on "see president, keda meie riik praegu meeleheitlikult vajab". 

«Ma ei ole kunagi varem näinud maailma, mis vajab rohkem kedagi, kes oleks esimesest päevast peale valmis alustama tohutult rasket tööd selle parandamiseks, mille Donald Trump on purustanud,» lausus eksvälisminister avalduses. 

Endine Massachusettsi senaator Kerry töötas USA välisministrina Obama teisel ametiajal. Kerry ja Biden olid Ühendriikide senatis üle 20 aasta kolleegid. 

Veebilehe RealClearPolitics.com üleriigiliste arvamusküsitluste keskmine annab Bidenile demokraatide presidendikandidaadiks pürgijate seas juhtkoha. Tema peamised konkurendid on praegu Massachusettsi senaator Elizabeth Warren, Vermonti senaator Bernie Sanders ja Indiana osariigi South Bendi linna meer Pete Buttigieg. 

«Ma ei anna oma heakskiitu kergekäeliselt,» ütles Kerry. «Nii mina kui ka Joe astusime avalikku teenistusse selleks, et teha meie riik õiglasemaks ja maailm turvalisemaks. Ma olen jälginud Joe'd tegemas täpselt seda senaatori, riigimehe ja asepresidendina.» 

«Joe alistab Donald Trump järgmise aasta novembris,» kuulutas eksvälisminister. 

Kerry lubas teha koos Bideniga kampaaniat reedel Iowas ja pühapäeval New Hampshire'is. 

Demokraadid alustavad presidendivalimiste eelvalimisi veebruari algul Iowas. 

USA presidendivalimised peetakse 2020. aasta 3. novembril.

Märksõnad
Tagasi üles