Ajal, mil Mehhiko võimud püüavad teha lõppu verevalamisele, mis sai alguse varasemate võimude otsusest alustada sisuliselt sõda narkoärikate vastu, kannatavad vägivalla käes eelkõige tavalised mehhiklased.
Paari nädala eest, 22. novembril saatis uudisteagentuur AFP üle kogu riigi 24 tunniks laiali fotoajakirjanikud, et jäädvustada brutaalsust, mida endas kätkeb ööpäev Mehhikos, kus üle 250 000 inimese on mõrvatud alates sellest, kui valitsus andis 2006. aastal sõjaväele korralduse alustada võitlust narkokartellidega.
Iga asi Ciudad Juárezis on äärmuslik: Chihuahuani kõrbe põuane kliima, USA-Mehhiko piiri ääres valitsevad teravad kontrastid, vägivald. Kunagi nimetati seda kohta maailma mõrvapealinnaks, kuid nüüdseks on teised linnad oma verisuselt Ciudad Juárezist mööda läinud.
36-aastasele fotoajakirjanikule Hérika Martínezile on see kodu. «Minu pildid jutustavad lugusid emadest, kes on kaotanud tütre, massimõrvade ohvritest, kogukondadest, kes on vägivalla tõttu hüljatud,» lausub naine.
Selles linnas võib surm tabada igaühte igal hetkel: kartellisõja või narkoäri vastu suunatud operatsioonide eest pole keegi kaitstud. Vahel on süütud tsiviilisikud keset tulevahetust.
12 aasta eest kolis Julio Cesar Aguilar Põhja-Mehhiko tööstuslinna Monterreysse ning nüüd jäädvustab 41-aastane mees sealset vägivalda.