Trump ärgitas Maailmapanka lõpetama Hiinale laenamist

USA president Donald Trump.

FOTO: Reuters / Scanpix

USA president Donald Trump sarjas eile Maailmapanka, süüdistades seda rahvusvahelist rahandusasutust Hiinale raha laenamises.

«Miks Maailmapank laenab raha Hiinale? Kas see on võimalik? Hiinal on palju raha ja kui ei ole, teevad nad seda juurde. STOPP!» kirjutas Trump Twitteris.

President kordas administratsiooni pikaajalist seisukohta, mida see järgis ka siis, kui praegune Maailmapanga juht David Malpass oli veel rahandusministeeriumi ametnik. 

Trumpi sõnumit väljendas neljapäeval esindajatekoja komiteele ütlusi andes tema rahandusminister Steven Mnuchin, kelle sõnul on Ühendriigid vastu Maailmapanga mitmeaastasele laenude ja projektide programmile Hiinas.

Programm võeti siiski neljapäeval vastu ning selles kavandatakse Hiinale laenamist kärpida.

See programm «peegeldab meie suhete arenemist Hiinaga», ütles Martin Raiser, Maailmapanga Hiina direktor neljapäeval. «Meie osalus saab olema üha enam selektiivne,» lisas ta. 

Washingtoni jaoks sellest ei piisa. USA valitsuse väitel on Hiinal piisavalt vahendeid enda rahastamiseks ning ei sõltu Maailmapanga laenudest. 

USA ja Hiina peavad läbirääkimisi 18 kuud kestnud kaubandusvaidluse lõpetamiseks ning üritavad saavutada vastavat kokkulepet. 

Tagasi üles